dolar 18'den 11'e düştüğünde ve son kripto düşüsünde ne kadar kaybettiniz?

geçtiğimiz aylarda dolar 18'den 11'e düştüğünde ve son kripto düşüsünde ne kadar kaybettiniz?

ben dolardan 30k
kriptodan 50k kaybettim. paramızı enflasyona karşı korumak için biraz yatırım yapalım dedik toplamda 80k param gitti. başka para kazanma yoluda kalmadı. her gün herşeye zam geliyor. ne diyorsunuz benim ümidim kalmadı artık.

edit ; ne doları ne de kriptoları bozdurmadım.

doların o günkü düşüşü çok anormaldi. daha en fazla birkaç gün öncesinde belki 13 civarından dolar almıştım, o akşam evdekilere dönüp "beni bu dediğimden sorumlu tutun: isterse 7 liraya düşsün yine de bozdurmuyorum" demiştim. o düşüşün doğal olmadığı belliydi. elinden çıkarmadıysan (veya çıkarmak zorunda kalmadıysan) o gün yaşadığın şey "kayıp" sayılmaz bence.

bitcoin (ve diğer bütün coinler) ise ayrı bir dava. gerçekten neden çıktıkları neden düştükleri çok belli değil. evet tabii ki belli başlı örüntüler var ama çok spekülatif ve çok yapay bir değer kripto paraların mevcut değeri. ve ben bunu bu teknolojiyi 2008'den beri takip eden ve gelecekteki yerine inanan biri olarak söylüyorum.
  • xiduyuru  (16.05.22 23:34:04)
11'e dusunce dolar alip dehset kazandim, coin zaten almiyorum cok az miktar doge var batik.
Sadece son donem amerika borsasinda kardan zarardayim, tl bazinda %100 kar vardi su an %50 falandir.

Millet neye kosuyorsa tersini yapiyorum. Su ara herkes ev al diyor, killanma hissediyorum.
  • divit  (17.05.22 00:03:40 ~ 00:05:04)
Borsaya gir, bist30 hisselerinden sepet yap.

  • gabe h coud  (17.05.22 00:04:04)
doları ortalama kaçtan almıştın
11in altından mı

  • comp  (17.05.22 00:12:14)
Ikisinden de kàrdan zararım toplam 1 milyon liraya yakındı

Mana almıştım 25 bin tane 40 liradan 1 ay içinde 65 liraya kadar çıkmıştı

14 den de 100 bin dolar almıştım ,

Misler gibiydim , sonrasında önce dolardan zarar 14 üstüne geri gelince sattım ,

Coinde de fena , kârı geçtim yılbaşı civarı düşüş olmuştu onda da geri toparladım , 100 bi zararla sattım iyi ki de satmıştım
üstüne kredi çekip ev aldım 1 milyon üstüne koydu..

Yine döndük dolaştık eskilerin lafına geldik, toprağa altına yatırım :)
  • coner  (17.05.22 00:54:34)
ben ilk olarak sans eseri bir alt coine ilk ortaya cikisinda 200$ yatirmistim 2020'de.

bu projesi olan bir coin idi. yatirdigim para zirvesinde cekmeseydim yaklasik 100000$ oldu ama ben o ana kadar cok fazla coin cekip para harcayan biriydim ki zirveye ulastiginda coinler sadece 20k$ ediyordu.
ona ragmen tutmaya devam ettim derken yine surekli coinleri cektim.

piyasa battiginda en azindan bir $5000 harcamis oldum. 200$ ile basladigimdan uzulmedim. yapimda yok. elimde olan parayi harcamayi seviyorum.
  • yenibenyeniden  (17.05.22 03:27:33)
dövizin bu saçma ortamda kalıcı olarak düşmesinin ihtimalinin olmadığını bildiğimden hiç bozdurmadım ve bir şey kaybetmedim.

bir arkadaşım korkup bozdurdu ama.
  • bohr atom modeli  (17.05.22 09:47:22)
0. daha önceden dolar 3'ten 7'ye çıktığında bi mallık yapıp 3-5 bin kaybetmiştim. dolar 18 olduğunda bunun olacağı çok net belliydi, o yüzden hiç girmedim o topa. kripto zaten başından beri saçma geldiği için 1000-2000 lira dışında hiç para yatırmıyorum.

  • roket adam  (17.05.22 13:43:33)