geri vites lambasının biri yanmıyor

2022 model araç. Baktım şimdi intetnette normal yazmışlar ama nasıl normal olabilir ki?

renault da öyle sanırım

  • efruz  (16.05.22 22:50:57)
Aynen renault aracım. Maliyetten kısmak mı yani mantığı ne saçma ya. Arkadakş Diğer lamba ne işe yarıypr o zaman?

  • regina phalange  (16.05.22 22:51:55)
polo'da da öyle

  • zam sampiyonu domates  (16.05.22 23:00:16)
yeni nesil araçların hepsinde böyle. dörtlüyle karıştırılmaması için sanırım tek taraflı yanıyordu.

  • theseachange  (16.05.22 23:01:32)
bazı arabalarda tasarruf kaynaklı tek geri vites lambası oluyor. mesela astra j'lerin bir bölümünde var, bir bölümünde yok. bu arada benim son zamanlarda en çok şaşırdığım şey insignia b enjoy paketlerde arkada silecek yok, excellence'larda var.

  • rain when i die  (16.05.22 23:22:23)
hyundai aracımda da öyleydi.

google şöyle diyor; "Arka sis farı yalnızca aracın sol tarafında bulunmaktadır. Bazı otomotiv üreticileri ise farlarda simetrik olması amacıyla sağ farda arka sis farının simetriğindeki yere geri lambalarını yerleştirmiştir. Bu yüzden bazı araçlarda geri vites lambaları tektir."
  • trajikomix  (16.05.22 23:54:25)
bazı araçlarda geri vites lambası tek taraflı oluyor. örneğin toyota corolla.

diğer tarafta aynı yerde de arka sis farı var.
  • kibritsuyu  (17.05.22 09:40:52)
micralar da böyle. tek bir lamba var zaten, biri yanıyor biri yanmıyor diyebileceğimiz bir durum değil.

  • posthuman  (17.05.22 11:01:25 ~ 11:01:55)
Stop lambası (grup olarak) çok büyük değilse, yerden tasarruf için sağa geri vites, sola da sis lambası konuyor.

Standartlar için bu yetiyor zaten, ama geniş stop dizaynı olan araçlarda iki tarafta da sis ve geri vites olabiliyor.

Yanlız şöyle de bir saçmalık da oluyor bazen, mesela bir çok Renault modelinde solda da geri vites lambası için yuva var ama kablo çekip duy koymamışlar mesela.

Ya hu bir ampül kaç cent? Bu neyin tasarrufu?
  • John Bloor  (17.05.22 11:11:46)
reno tasarruf arabası en fullünde istetme bile paralı.

  • mikahakkinen  (17.05.22 11:28:33)
Sayın @zeke;

bahsettiğiniz şey stop lambasında yer olmayan araçlar için geçerli bir yöntem.

Ama mesela şu aracın arkasına bakalım;

n11scdn.akamaized.net

Sağda da, solda da geri vites lambası için yuva var.

Sağda da, solda da geri sis lambası için yuva var.

Ama solda geri vites yuvasında lamba/duy/kablo yok, Aynı durum R19 Europa'da da vardı.
  • John Bloor  (17.05.22 11:32:35)
çoğu arabada sadece sağda geri vites lambası. gayet mantıklı bu şekilde olması. neyi problem yaptın ki?

  • adivar  (17.05.22 12:13:30)