filtre kahve cahiliyim yardım edin

anneme filtre kahve makinesi aldım. dün tarif edildiği şekilde yaptık kahveyi ama çok acı tadı var. şeker, süt ekleniyor mu bu kahveye? ekleniyorsa makinenin içine koymayacağız değil mi?

Hocam filtre kahve zaten acı olur ama kahve su oranını ayarlayamadıysan daha da acı olabilir. Yani ortalama oran 7 gram kahve için 125 ml su diyelim. Makinede süt bıdısı olmaz ama espresso makineleri gibi onu sonradan sen eklersin, şekeri de aynı şekilde.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (16.05.22 15:18:12 ~ 15:20:15)
Süt ve şeker makineye eklenmiyor. Filtre kahvede yumuşak/hafif içim için Tchibo wiener melange tavsiye ederim. Ama en yumuşağı bile acı gelebilir, sütsüz şekersiz kahveler zevk meselesi.

  • Abdurrahman  (16.05.22 15:20:01)
Cehaletle ilgisi yok, ayarı tutturmayla ilgisi var. Deneye yanıla bir fincan için kaç ölçek atman gerektiğini bulacaksın. Süt ve şekeri aynı çay gibi fincanda ekleyeceksin ama.

  • sadeli poğaça  (16.05.22 15:22:00)
isteğe göre sonradan şeker süt ekleyebilirsiniz direkt bardağa. acı geldiyse kahvesini daha az koyun. acıdır zaten neticesinde.

  • jelly bear  (16.05.22 15:24:17)
kahve ne marka? büyük ihtimalle kahve kötüdür veya su-kahve oranı yanlıştır ama bence ilk ihtimal kötü kahve.

  • floydian  (16.05.22 15:34:43)
Sütü sonradan (ısıtılmış veya soğuk) ekleyeceksiniz, şekeri de öyle.

Birkaç deneme yapın kahve miktarını ayarlayamamış olabilirsiniz. Kahvesini azaltarak deneyin, yine olmazsa süt eklersiniz.
  • invictae  (16.05.22 15:54:31)
çok kavrulmuş kahveler acı oluyor.(starbucks vs. kötü)

örneğin tchibo'dan çektirip alacağın kahve daha iyi olacak dene gör. Tabii o tada alışmadıysanız normal filtre kahve tadı da size acı geliyor olabilir bilemedim. İsteyen süt ekler tabii.
  • nhk ni youkosu  (16.05.22 16:20:13)
Çayı da şekersiz içiyorsanız ve kahveniz çok kötü bir şey değilse eklediğiniz kahve miktarını azaltmanızı öneririm. Muhtemelen bu şekilde leziz olur, bazı kahveler özellikle ince çekim ise çok acı tat verebiliyor. Bunun da çözümü bence şeker değil.

  • hadi ya la  (16.05.22 19:09:03)