[]

enflasyon garantili tahviller nasıl bir şey olacak?

açıkçası tahvil nedir onu bile bilmiyorum.. enflasyon garantili tahviller nasıl bit şey olacak tahmininizce, kısaca anlatır mısınız?
 
Tahvil devletin sizden alacağı uzun vadeli borç için çıkardığı senete deniyor. En az 1 yıl süreli olur.

Kabaca devletin "ben su492'den x yıl sonra ödemek üzere x faizle borç aldım" dediği bir senet.

İşte enflasyon korumalı tahvil de (henüz kimse detayları bilmese de) büyük olasılıkla x faizle alınan borcun, enflasyon oranında, vade sonunda y faizle ödenecek olmasıdır.

Atıyorum siz bugün %14 faizle tahvil alırsınız, ama bir yıl sonra bu faiz getirisi kuş gibi kalacaktır, bu yüzden vade sonu faiz atıyorum o günkü şartlara göre %25 olarak düzenlenebilir.

Ama henüz net değil hiçbir şey.
  • akhenaten  (16.05.22 15:34:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.