[]

Savcılık işlemleri nasil oluyor ?

Merhaba,

Yaklaşık 2 sene once twitch platformu üzerinden hakarete uğradım. Ağza alinmayacak derecede karsi taraf küfretti. O zamanlar bu kişi yurtdışında yasadigi icin sikayet etmedim. Ancak ogrendim ki turkiyeye geri dönüş yapmis. Simdi savciliga giderek sikayette bulunmak istiyorum. Daha onceden hic savciliga gitmedim. Bu yuzden islemler nasil gerçekleşiyor hicbir fikrim yok.


1. Savciliga gidince suc duyurusunda bulunmak istiyorum diyip islemler direkt basliyor mu ? Daha onceden hazirlamam gereken neler var ?
2. Hakaret ettiginin video kaydı bende mevcut. Boyle durumlarda bu videoyu savcılığa delil olarak nasil sunuyoruz ?
3. Bu olayin üzerinden 2 sene gecmis olmasi sikayet etmeme engel mi ?

Tesekkurler.

 
6 ay şikâyet süreniz vardı. Süreniz geçmiş maalesef. Bu durumda savcılık takipsizlik verir. İlla uğraşmak istiyorum diyorsanız tazminat davası açabilirsiniz.


  • bayc  (14.05.22 13:39:10) 
belgeleri videoyu vs yanında götür. başak bi şeye gerek yok. orda bi şikayet dilekçesi yazacaksın sadece. katip yardımcı olur.
süreyi bilmiyorum.

  • jelly bear  (14.05.22 13:39:14 ~ 13:39:32) 
@bayc adam yurtdışında yaşadığına güvenerek yarını yokmuscasina davrandi. Şu an tek istediğim onun rahatsız olmasi. Yaptiginin yanina kalmasini istemiyorum. Tazminat davasi acmak icin avukat mı tutmam gerekiyor ?


  • funl  (14.05.22 13:43:45) 
Burada yasasa bile duzgun ceza cikmiyor, zaten zaman asimina ugramis bosuna ugrasirsin.


  • divit  (14.05.22 14:46:00) 
adınızı soyadınızı kullanarak mı küfür etti? eğer öyle değilse pek bişey çıkmayabiliyor.


  • false pretension  (14.05.22 17:01:58) 
@false pretension Evet adımı kullanıyor.


  • funl  (14.05.22 22:35:17) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.