[]

bdh bilişimden gelen imei mesajı

merhaba arkadaşlar. bdh bilişimden telefonuma şuna benzer bir mesaj geldi:
"cihazınızda anakart değişimi yapılmıştır. anakart değişimi nedeniyle imei numarası
değişmiştir. yeni imei numarasını samsung sisteme kayıt edecek, cihazınız kayıt dışı, 120 gün sonra kapatılacak diye mesaj alırsanız dikkate almayın."
ben telefonumu tamir ettirmedim. çalıntı, klon vs bir durum mu var acaba? ne yapmam gerekir?
edit: e devlette imei ithalat kayıtlı, bir sorun görünmüyor.

 
Müşterinin telefon numarasını yanlış not etmiş olabilirler.


  • birdenbire  (14.05.22 08:28:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.