[]

html/css

merhaba,
ekteki gibi bir görüntü var. burada yukarıda arkaplanı beyaz olan tablonun sağ ve solunda boşlıuklar var. ben bitişik olsun, mavi alanlar olmasın istiyorum. bu kodu nasıl değiştirmem gerekiyor? teşekkürler.

<!doctype html>
<html>
<title>konst är konstigt</title>
<style>
*{
font-family:avenir;
}

table, th, td
{
border:0px none;
}

td
{
vertical-align: middle
}
</style>
<head>
<table style="width:100%; text-align:center; color:#ffcc66; background-color:#ffffff; margin-top:25px">
<tr>
<td>
<h1>konst är konstigt</h1>
</td>
</tr>
</table>
</head>
<body bgcolor=#0066cc>
<font face="avenir" color=#ffffff>
<table style="color:#ffffff; margin-left:120px; margin-right:120px; margin-top:50px">
<tr>
<td>lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. mauris mollis luctus egestas. integer gravida, metus eu facilisis fermentum, nisi neque molestie dolor, condimentum blandit lorem est sit amet dui. etiam gravida, purus a hendrerit consequat, leo nunc laoreet lorem, vitae pharetra est quam id urna. nulla rutrum arcu sem, a fermentum elit efficitur ut. duis gravida consequat ligula, eu posuere ipsum lacinia luctus. nulla vel aliquam est. nulla vehicula lacinia nunc nec ultrices. ut imperdiet turpis nec massa condimentum gravida. nulla velit nisi, tempor vel ex at, interdum pulvinar nulla. maecenas non mi faucibus, aliquet dui nec, convallis nulla. vestibulum ut erat ut tellus faucibus tempus quis eleifend diam. nulla volutpat consectetur vulputate. mauris tempus lacus sit amet elit sollicitudin, id ultrices justo accumsan.
</td>
</tr>
</table>
</font>
</body>
</html>

 
width:120%


  • malheiros  (13.05.22 23:08:36) 
Hatayı düzeltir mi bilmiyorum ama tablonun yazıldığı yer yanlış. <head> etiketleri arasında sayfada görünmesi istenen şeyler yer almaz, img, div, table gibi sayfada görünecek her şeyin <body> etiketleri arasında yer alması gerekiyor. Css kodlarında bu boşluğa neden olacak bir şey gözüme çarpmadı.


  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (13.05.22 23:14:11) 
@malheiros
Sayfa genişliği arttı. Soldaki boşluk aynı kaldı. Fakat sağdan bitişti.

@gsgsgsgsgsgsgsgs
Ben de öyle hatırlıyorum ama çözüm bulamadım. Sayfanın üst kısmında beyaz bir kuşak, burada sarı bir başlık ve sonra mavi üzerine metin gelecek. Bunu nasıl yapabilirim?
  • heritage  (13.05.22 23:19:32) 
display: flex;
align-items: center;
justify-content: space-evenly;

şunları da ekle bakalım?
  • malheiros  (13.05.22 23:24:21) 
@malheiros

Maalesef olmadı.
  • heritage  (13.05.22 23:28:25) 
<style> etiketleri arasına aşağıdaki kodu ekleyince düzeliyor.

body {
margin:0px;
}
  • gsgsgsgsgsgsgsgs  (13.05.22 23:39:07) 
* {
font-family: avenir;
margin-left: 0;
margin-right: 0;
}
  • dr doofenshmirtz  (13.05.22 23:54:12) 
Yapılması gereken tek şey bunu:

<body bgcolor=#0066cc>

Bununla

<body bgcolor=#0066cc style="margin:0">

değiştirmek.

buyrun:
iltekin.com
  • işimdeyim gücümdeyim  (14.05.22 00:54:36) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.