[]

Devlet hastanesinde anksiyete terapisi var mı? (Ankara)

Doktor ilaç verdi. Etkisi ağır oluyormuş, kullanmak istemiyorum. Devlette terapi var mı?
 
psikolog var evet. belki psikiyatriye gidip tekrardan ilac kullanmak istemediginizi ifade edip psikologa yonlendirmenizi isteyebilirsiniz. neden ilaca karsisiniz bilmiyorum ama hem ilac hem psikolog seklinde de ilerleyebilirsiniz. ilaclar öcu degildir mucizeler de yaratmaz. tavsiyem hem ilac hem psikolog birlikte gitmeniz olurdu. grip ilacsiz da gecen bi hastaliktir ama ilac kullaninca daha hizli iyilesirsiniz. boyle dusunebilirsiniz. tercih sizin elbette. eger devletten randiman alamaz ve maddi kayginiz varsa online psikologlara da bakabilirsiniz. ayriyetten gercekten bu sorununuzu cozmek istiyorsaniz anksiyete hemen herkeste olan bir sey ama az ama cok. Yoga vb. ruhunuza iyi gelebileceginizi dusundugunuz seyleri de arastirabilirsiniz. beslenmeniz de bu surecte ve genel sagliginiz icin dikkat etmelisiniz. bagisikligimizin zayifligi ve her turlu hastaliga kapi acan seylerin en onemlileri beslenme bicimimiz malesef. tatli gorunen seyler o kadar hos etkiler yapmayabilir

aksatmayin lutfen. gecmis olsun
  • ala09  (13.05.22 23:46:25) 
Hastalığınız ne seviyede bilmiyorum ama imkan varsa ilaç kullanmamak en iyisi. Terapi ile sonuç alabilir bir durumda iseniz kesinlikle terapi alın.

İlaç kullandığınız süre içerisinde evet, tedavi ediyor. Ama bu sürede ilacın etkilerini gölgede bırakacak yan etkiler yaşatıyor. Ben en çok da cinsel işlev bozukluğu ve halsizlik yaptığı için kullanmayı bırakmıştım. Kullanmayı bırakınca da hastalık semptomları tekrar baş gösteriyor. Yani, ilaç kullandığınız sürece hastalığı bakılıyor, bırakınca da eski haline dönüyorsunuz. E madem iyileşmeyeceksem neden bu yan etkileri çekiyorum ki dedim kendi kendime. Bende etkisi bu şekilde oldu. Belki sizi tedavi eder ilaçlar, bilmiyorum. Ama psikoterapi ile tedavi edilecek durumdaysaysanız, kesinlikle ilaç kullanmayın. Bu konuda doktorunuzdan hastalığın seyri konusunda bilgi alın öncelikle, daha sonra tedavinize birlikte karar verin.
  • enivicivokke  (14.05.22 00:50:29 ~ 00:52:38) 
Hocam ben ilaç kullandım. Geçici bir rahatlama değil tedavi etti beni. Ama yıllar sonra yaşadığım kayıp anksiyetemi tetikledi. Emzirmeseydim hiç düşünmeden tekrar başlardım. Yanlız benimkisi hafif bir dozdu yan etkisini hiç yaşamadım.


  • cilekli krep  (14.05.22 09:19:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.