[]

Tüm iCloud içeriğimi harici harddiske taşımak mantıklı mı?

6 yıldır iPhone ve Mac kullanıyorum. Üstüne her ay para verip iCloud depolama hizmeti alıyorum. Fakat yetmiyor. Video ve fotoğraflar çok yer kaplıyor. İki yıldır doğru düzgün fotoğraf çekemiyorum, tüm uygulamalarımı sildim, Nokia 3310 gibi kullanıyorum resmen telefonu. Mac'te not uygulaması bile hata veriyor, bir satır not bile senkronize olmuyor artık.

Yeni harici harddisk aldım, bilgisayardaki tüm dokümanları oraya yedekledim, güncelledim ve bilgisayar rahatladı.

Telefonun bağlı olduğu tüm iCloud içeriğimi indirip (tek tuşla kolay yolu varsa çok iyi olur) bir güncelleme yapar ve mis gibi kullanırım diye düşünüyorum.

Yarın bir gün HDD'in bozulma riskini göz önünde bulunduruyorum.

Bu mantıklı mı sizce?

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.