Oda sıcaklığında çözülen tavuk

Şimdi elimizde buzluktan çıkarılıp oda sıcaklığında çözdürülmüş 2 parça tavuk göğsü var, ben bunları buzluğa kayarken birlikte koymuşum keriz gibi ne yazık ki, şimdi bunların bi tanesini bugün yiyecem ama kalanını buzdolabına koysam yarın çıkarıp pişirip yediğimde bi sıkıntı çıkar mı? Teşekkür ederim.

Çözülmüş tavuk etinin uzun süre bekletilmesi sorun olur. Tabi bir günden bir şey olacağını sanmam. Ama riske girme bence ikisini de kullanarak yap yemeğini, yarısını yarın yersin. Pişmiş olarak 2-3 gün dolapta beklemesi sorun olmaz.

  • yakbenivatankurtulsun  (12.05.22 14:56:36)
tavuk ete göre daha sorunlu bir et. bakteri miktarı etten daha fazla çözüldüyse hemen tüketmek en mantıklısı.

  • mikahakkinen  (12.05.22 15:19:17)
Tam anlamadim ama hepsini bugun pisirin. Yarin isitip yersiniz.

  • kuehles blondes  (12.05.22 16:17:33)
Hocam buzluktan 2 parça tavuk göğsü çıkardım ikisi de oda sıcaklığında çözüldü, ben bunun bir parçasını pişirip yedim kalan ikinci parçayı da buzdolabına (buzluğa değil) geri koydum yarın pişirip yemek için, bu sağlık açısından bir sıkıntı yaratır mı diye öğrenmek istedim, arkadaşlar sıkıntı çıkar deyince hepsini pişirdim ben de pişmiş halde dolaba koydum, dediğiniz gibi yarın ısıtıp yemek için.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (12.05.22 16:21:09 ~ 16:22:06)