[]

Yalin ayak topraga basmak...

Ve elektrik yuku bosaltmak, stres atmak falan asli var mi bunun? Varsa ne kadar ve nasil yapilmali?
 
bildiğin topraklama işte. aslı astarı var tabi ki.


  • teritori  (12.05.22 10:35:38) 
Yani normal bir insana gercekten faydasi var mi, hepimiz duzenli olarak bunu yapiyor olmali miyiz, onu soruyorum.


  • hot potato  (12.05.22 10:38:44) 
Stres değil, vücuttaki statik elektriği atarsın. Bilimsel bir şey bu zaten. Normal bir insana faydası tüylerin yüklü başka bir şey tarafından çekilmez. Bir de başkasıyla tokalaşırken elektrik çarpmaz.


  • himmet dayi  (12.05.22 10:40:03 ~ 10:41:06) 
insanın toprakla, ağaçlarla, kaynak sularıyla vs. teması evrimsel içguduyu kaybetmemeleri açısından dolaylı yoldan faydalı olabilir, daha rahat hissetmesine sebep olabilir. sketchers giymek için evrimleşmedik nihayetinde. doğanın bir parçası olmamıza rağmen butun uzuvlarımızla doğadan en kopuk yaşayan canlı biziz. doğaya ve bu yuzden kendimize yabancılaşmamak için fırsat buldukça yapmamız gereken bir şey bu bence. statik elektrik mevzusu doğrudan aslı astarı olan bir gerçek evet, bir de işin yukarıda bahsettiğim diğer boyutu var benim duşunceme göre.


  • fyodor fyodorovic  (12.05.22 12:00:39) 
ayağın çıplak olarak soğuk ve yumuşak bir zemine değmesi içgüdüsel olarak seni rahatlatıyor. başka bir numarası yok. özüne dönüyorsun yani. mevzu o.


  • alperz  (12.05.22 18:01:38) 
Statik elektrik vucutta kalmaz bunlar hurafe.

Sen arabaya kapi koluna falan dokundugunda carpiliyorsun ya, carpildigin anda elektrigin bosalmis oluyor.
Yani git musluga dokun bitti gitti saniyelik olay, musluk zaten topraga bagli.
Carpilmadiysan zaten elektrigin yoktur.

Bunun disinda bir elektrik bosaltma yontemi yok zaten.
Keske olsa ama yok.

Topraga basmak iyi hissetiriyor olabilir, ama bunun elektrikle alakasi yok.
Zaten eletrik iyi ya da kotu bir kavram degil ki onu salmak iyi hissettirsin.
  • divit  (12.05.22 18:29:17) 
Yakın zamandaki deneyimime göre bende işe yaradığını düşünüyorum. Bayramdan önce özellikle ramazan döneminde "daha fazla yaşamanın ne anlamı var, keşke yok olsam" diye düşünüyordum.
Bayramda memlekette bol güneş altında kaldım tabanlarımı acıtacak kadar toprağa bastım. Şu an modum, ruh halim, hayata bakışım gayet yerinde.
Ha hala çok elektrik var halen kapı kollarına ya da birilerine dokunurken çarpılıyorum ama ruh halim cidden tamamen değişti. Mucizevi bir şey. Tabi güneş ışığının daha çok faydası olmuştur ama ben ikisininde etkili olduğunu düşünüyorum.
Düzenli olarak yapılmasa bile fırsatını bulunca hep yapmaya çalışıyorum.
  • hayalhayal  (12.05.22 18:57:17) 
hikaye kısmı elktrik yükü ama toprakla uğraşmak, güneşte uzanmak, ateş izlemek evrimsel olarak rahatlatıcıdır


  • babafingo  (13.05.22 09:31:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.