UBER tarzı sistem Türkiye'de bitti mi?

Ortalık karıştıktan sonra UBER artık sarı taksilerin kullandığı bir anlamı olmayan bir uygulama olarak kaldı. Sormak istediğim soru şu: UBER tarzı kendi aracıyla hizmet verme sistemi yasal olarak bitti mi? Yurtdışından Uber tarzı şirketler Türkiye'de hizmet vermeye hazırlanıyorlar, bu sebeple soruyorum. UBER vs geri gelebilir mi yasal olarak?

Yasal olarak bir sorunu yoktu, lobi gucuyle bitti. Su an taksiler uber yapiyor.

Geri gelmesi imkansiz bence.
Kendi arabamla dolasirken bile kenara cekiliyorum e5 ortasinda.
Kimliklere bakiyorlar ubercilik mi yapiyorum diye, ayni arabayla 2 kere havalimanina git ucuncude dayak yersin mutlaka.

Belki elon musk tarzi bir adam gelip tum plakalari satin alir lobiyi bitirirse ancak o zaman serbest olur.
  • divit  (11.05.22 00:12:16)
@divit şu an yasal olarak bir sorun yoksa polis kenara çekince neyin sorgusunu yapıyor veya cezasını kesiyor? Uber tarzı sistem korsan olarak değerlendirilmiyor mu?

  • havadakarada  (11.05.22 00:17:33)
Ben uber tekrardan geri döndü diye biliyorum. Kendi uygulamasında siyah minibüs çağırabiliyorsun.

  • les yeux blanches  (11.05.22 04:22:13)
Uygulama içinden sadece sarı taksi ve lüks taksi (siyah minibus) çağırılabiliyor. Bunlar bildiğin taksici işte. Über'in orijinal versiyonu bu değil.

  • do you remember me  (11.05.22 07:45:33)
Uber yok hala, siyah minibusler tarifesi yuksek taksi. ubere rakip olsun diye cikarmisti belediye.

Korsan taksi uydurma bir kavram, normalde senin arabandaki birine kim karisabilir.

Arabayi sariya boyayip taksicilik yapanlara korsan deniyordu 90'larda.
Sonra bu magduriyetten yuz bulunca herkese karismaya basladilar.
Denizden,havadan tasima yayilsin bir sekilde onu da yasaklarlar.
Bi ara marti scooter'a da karistilar ama arkasi siyasiye dayandigi icin ugrasamadilar.

Plaka sahipleri her partide oldugundan sorun cozulmuyor.

Ozel arabama istedigimi alir istedigim gibi tasirim, bunun mali yonu de maliyeyi ilgilendirir.
Merdiven alti bir kiralama firmasi kursan kimse umursamiyor, sofor olarak rastgele her yerde calsiabiliyorsun ama ikisini birlestirince ooov diyorlar.
  • divit  (11.05.22 11:22:02)