[]

fotoğraftaki kırılan ön dişlerim nasıl yapılabilir?

(fotoğraf biraz ilginç oldu kusura bakmayın)
önde yukardaki 2 dişim hafiften kırıldı altlardan. dişçi dişleri sıkmaktan kaynaklandığını söyledi ve diş renginin tutması açısından öndeki 6 dişime kaplama yapılması gerektiğini söyledi. dişlerim de sigaradan ötürü biraz sarıca açıkçası. ama nerden biliyim, öndeki 2 diş hafiften kırıldı diye böyle bir işlem garip geldi bana. başka bir yolu yok mudur bunun? siz ne dersiniz? 
Rengini uydurmak lazım tabi. Eğer çok sarıysa diğerlerine kaplama yapmaktan başka çare yok. Ama dolgu malzemesine de pigment eklenebiliyor aslında, benim ön diş dolgularımı doktor hafiften sarartmıştı. Ama dişlerim sarı değil, inci gibi beyaz değil sadece. Belki fazla sarıysa onu yapamıyorlardır.

Yani kısaca: Dişçi kaplama satmaya çalışıyor olabilir, dolgu yapılacak malzemenin rengi dişe uydurulamaz mı diye sorun bakalım ne diyecek.
  • mantheman  (10.05.22 18:34:06 ~ 18:34:39) 
Isterse elmastan yapsin yine kirilacak.
Once sikmani coz sonra duzeltsin.

  • divit  (10.05.22 20:59:21) 
divit + 1

ek olarak, kaplama yapmak ciddi işlem. Sağlam dişinizi kesip, kaplamayı destekliyorlar. Yani 2 sağlam dişiniz durduk yere kesilecek

Diş sıkma sorununu sakın küçümsemeyin. Sırasıyla tüm dişlerde sorun yaşarsınız (yaşınız genç bile olsa).
  • alfired  (10.05.22 21:04:47) 
Yukarıdaki arkadaşlara ek olarak; diş sıkma problemi olanların 6 ayda 1 çene botoksu yaptırdıklarını ve çok güzel sonuç aldıklarını duymuştum.


  • turuncu tonlarda  (10.05.22 22:03:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.