Ek$i karma puanı

karma hesaplanırken favorilenme sayıları dahil ediliyor mu? ek$i sözlük hesabım 10 yaşında evet 10 yıla karşılık 215 entrym var fakat entrylerimin favorilenme ortalaması da hiç fena sayılmaz.. daha önce debe'ye seçilmiş bir entrym de olmuştu(3.sıradan) ek$i şeyler'de de zira. 10 yıldır karma puanım çıkmadı merak ettim.

eksisozluk.com

Favorilerin karma ile ilgisi yok. Sözlüğün yanlış anlaşılan bir fonksiyonu. Asıl amacı "daha sonra okuyayım" ama insanlar beğendiği entry'yi favoriliyor şükela butonuna basmak yerine.

Senin karmanın olmamasının sebebi 500'den az entry yazmış olman. Karma puanı 500+ entry yazan yazarlarda çıkar.
  • himmet dayi  (10.05.22 11:21:26)
Bu arada bir bilgi de benden yeni suser olmuş kişiler için: "ben 6 ayda 500 entry girdim ama karmam gözükmedi", "10 ay oldu bin küsür entry yazdım ama karmam yok", efenime söyliyim "bir senede 7 bin entry girdim" vs... sadece 500 entry limitinin üstüne çıkmak da karma almak için yeterli değil. belli bir süredir sözlükte aktif bulunuyor olmanız, o 500 entry'i uzun bir zamana yaya yaya yazmış olmanız gerekiyor yani.
sen 10 yıllık susermişsin, bu konudan endişelenmene gerek yok ama çömezlere bilgi olur.

  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (10.05.22 12:16:12 ~ 12:16:34)