[]

Access'te dlookup

Access'te iki tablom var. İlk tablodaki sütunlarım "ürün adı - barkod no". İkinci tablomda da "barkod no" var. İkinci tablodaki barkod no'nun yanına o barkod numarasını hangi ürüne verdiğimi getirmesini istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Not : Dediğim gibi access'te hiç kod veya formül ile çalışmadım. Sadece basit tablolar ve buna bağlı basit formlar oluşturabiliyorum. O yüzden çözümü anlatırken neyi nereye yazacağımı da belirtirseniz müteşekkir olurum.

Hatta şöyle bir ekleme yapayım. İkinci tablodaki barkod numaralarının yanında o barkod no herhangi bir ürüne atanmış mı onu görmek için checkbox koydum. Dlookup ile yanına ürün geliyorsa checkbox otomatik işaretlensin diyebilir miyiz? Yani ben ilk tablomdaki ürün listesinin yanına barkodunu yazdığımda bu tabloda manuel bir güncelleme yapmam gerekmesin istiyorum.

 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.