Almanya Ulusal vizesi hakkında

Selamlar,

Bir arkadaşım Almanya'dan teklif aldı ve vize görüşmesine gitti vizesi de yeni çıktı gitmek üzereydi ki ailesinden birini kaybetti. Bu yüzden psikolojisi kaldırmayacağı için şu anda gitmekten vazgeçti. İş yerine de haber verecek bugün yarın gelemiyorum ben diye.

Soru ise şu: Böyle bir durumda seneye ya da başka bir zaman yeniden iş teklifi alır ve bu kez gitmek isterse konsolosluk "vay senin daha önce vizen çıkmış ama gitmemişsin bir kez daha vize vermeyiz sana" gibi bir şey diyor mu?Ya da bu durum avrupa ya da almanya'ya bir sonraki girişte herhangi bir problem çıkartıyor mu?

Teşekkürler

Başınız sağolsun.

Şimdi olay tazeyken insan başka bir ihtimali düşünemiyor ama hayat devam edecek :/ Belki iş yerine ölüm belgesini vs sunup ekstra bir süre isteyebilir. Bir iki ay kafayı toplayıp öyle başlar.

Asla gitmeyecekse durum biraz ilginleşiyor;, son dakika böyle bişey olduysa şu an türklyede de işsiz olmalı? yani çoktan istifa etmiş olmalı. Bu halde ne kadar bekleyebilir?
Bir sonraki sefer turistik amaçlı vizelerde vs tabiki sorun olmaz ama başka bir iş teklifi alıp vize başvurusu yapacaksa şu anki kadar kolay olmaz, durumu açıklaması gerekir. Ha ama kolay olmaz derken kesin çok zor olur, mahvolur biter demiyorum, sadece sorarlar yani. Şu an iş yerine yapsa iyi olur dediğim açıklamaları o zaman konsolosluğa yapar.

Tekrar başınız sağolsun.
  • rewlack  (08.05.22 22:41:59)
ulusal vize sadece evrak ile degerlendirilir. degerlendirmelerin birbirine etkisi yoktur. sartlar saglandi ise vize tekrar verilir. problem cikmaz.

  • helenart  (09.05.22 00:00:39 ~ 11:37:22)