[]

Banka kapısındaki braille (kör) alfabesi yazısı ne kadar anlamlı?

Dış kapının yanına, sokağa bakan kısma koymuşlar. Önemli bir şey de yazmıyor, "size hizmet vermek bizim için ayrıcaklıktır" gibi bir şeyler yazıyordu (braille yazısının altına latin alfabesiyle de yazmışlar).

Kör zaten oradan geçse, bankaya girecek olsa, onun yerini nasıl bilecek? Hadi şu kapının yanına elimi süreyim, belki bir yazı vardır mı diyecek?


 
Tamamen şov


  • floydian  (07.05.22 22:26:42) 
Yerde kılavuz çizgileri yok muydu?


  • Phoebe  (08.05.22 00:24:58) 
@Phoebe yoktu


  • kanepeee  (08.05.22 01:19:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.