[]

Bilgisayarın mavi ekran vermesi

Düşük özellikli (ryzen 3 3200i, 4 gb ram) bir asus laptop aldım. İşlemciyi ve ram i deli gibi zorlayan (fanı aralıksız çalışmaya başlıyor) ve donmalara neden olan bir program çalıştırdıktan sonra bilgisayar tamamen donup hiçbir işleme izin vermiyor ve eğer resetlemezseniz sonunda mavi ekran veriyor(hani bu bir arka fonu mavi ve yazının sonunda üzgün smiley olan…). Düşük özellikli de olsa böyle yorulmasına karşın mavi ekran vermesi bana garip geldi, normal değil, yani bilgisayar sorunlu sanki. Yanılıyor muyum?

Windows10 yüklü, daha aşağı bir işletim sistemi kullanmak istemiyorum ve win11 daha çok kasar diye win10 yükledim.


 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.