Yurtdisinda Apple Pay aktiflestirme

Yurtdisinda calisiyorum, sirketim sanal sodexo karti gonderdi ve kullanabilmek icin apple pay e eklemem lazim ancak telefonumun bolgesi hala Turkiye (spotify vs cok daha ucuza denk geliyor diye degistirmedim), o karti wallet a vs ekleyemem mi? Apple pay kullanmak icin telefonun bolgesini bulundugum yere mi ayarlamam lazim? Oyle olursa hali hazirda tl uzerinden aldigim aboneliklere ne olur?

Saygilar.

su anda app store turkiye'yi kullaniyorum ve apple pay calisiyor. apple pay'i app store yurtdisiyken mi turkiyeyken mi tanimladigimi hatirlamiyorum, degistirebiliyorsun zaten. yurtdisindayken turkiye store'unu kullaniyorum.

  • fakyoras  (06.05.22 01:14:31)
Bölgeyi yaşadığın ülke yapmalısın, netflix spotify etkilenmiyor. bende etkilenmedi türk kk dan 20-30 tl çekiyor ayda beleş.

netflix + amazon prime + youtube premium + spotify taş çatlasın 100-110 tl falan. £6 yapmıyor.

sadece youtube premium £12 ingilizler için. kaba hesapla ortalama hepsine £40-50 veriyolar ayda min.

konudan bağımsız türkiye’ye büyük kıyak geçiyo adamlar :)
  • garavel  (06.05.22 02:23:07)
Yaparsın.

Settings > General > Language & Region'dan ülkeyi değiştir. Sonra kurulacak. 2 gün önce Amerika için yaptım. Eski üyeliklerim de duruyor.
  • do you remember me  (06.05.22 07:08:16)
uyelikler iTunes hesabin(Apple kimligi) ile alakali. telefonun bolgesi degisince onlar etkilenmez.

Apple pay icin gereklilik telefonun region'i ve kartin gonderildigi ulkenin ayni olmasi.
  • supergirl  (06.05.22 13:56:13)