pencereye korkuluk isteyen kiracı

1 aylık kiracım küçük çocuğu olduğu için pencerelere korkuluk istiyor. bazı
böyle bişey yaptırmak ne kadar mantıklı? zırt pırt bişey mi ister her kiracı böyle
(5. kat)

Demir korkuluk mu? Kaçıncı kat? Kiracının korkuluk istemesi normal, ev sahibinin yaptırıp ödemesi de normal ama çocuk daha dün doğmadıysa kiracının eve girmeden bunu belirtmesi daha uygun olurdu.

  • mg3929  (05.05.22 18:52:49)
valla bizim giriş katta zaten korkulukları olan(hırsız girmesin diye) eve içinde kiracı varken korkulukları kesip hırsız girdiği için komple korkulukları yeniden yaptırmıştık ama ne bileyim hani giriş katı değilse ben olsam yaptırmam.

hani çocuğum aşağa düşmesin dedi diye 3. kata 5. kata korkuluk yaptırılmaz. hatta kendisi yaptırmak istese bile kabul etmeyebilirsiniz evime zarar vermeyin vb diyerek.
  • killerbee  (05.05.22 18:58:36 ~ 18:59:03)
5. Kata korkuluk yaptırmayın yarın gelen kiracı söküp atmak isteyecek. Kendisi yaptırmak istiyorsa yaptırsın 5. Kattaki evde korkuluk olmaz.

  • mg3929  (05.05.22 19:02:26)
Hocam 5. Kata korkuluk yaptırmak isteyeni ilk kez duyuyorum. Çocuklar için pencere kilitleri var çeşit çeşit. Onlardan alıp taktırabilirler. Daha mantıklı olur.

  • ruhen hastayim ben  (05.05.22 19:02:39)
5. katta korkuluk mu olur yahu saçmalamış. Çocuk da böyle bakılmaz.

  • rose parks  (05.05.22 19:03:21)
Uç bir fikir ama kediler için çok sağlam metalli ve kilitli sineklikler var, çocuk düşmesi de mümkün değil, hem de sinekten koruyor. Kalıcı bir ürün, sinek problemi varsa onu düşünebilirsiniz.

  • whoosie  (05.05.22 19:13:54)
winblock.

  • dr doofenshmirtz  (05.05.22 19:17:43)
Pencere kilidi almalı.
Beşinci kat için gereksiz olur korkuluk.

  • Erva  (05.05.22 19:21:19)
Yaptırmayın. Mecbur da değilsiniz, mantıklı da değil, eve değer de katmaz. Hatta değerinden götürür bile bence.
Canınız isterse kendisinin yaptırmasına izin verin. Ama giderken hem sökecek hem de söküp taktığı yerleri düzelttirmek, boyatmak şartıyla.

  • michael_knight  (05.05.22 19:23:15)
çok keyfi bir şey. bence yaptırmayın.

hani eve katma değer katmayı bırak, bence kötülük resmen eve.
  • floydian  (05.05.22 19:25:42 ~ 19:25:57)
5. Kattaki eve taşınacak olsam korkuluk olmasını yadırgarım. Mümkünse de ev sahibine sökülüp sökülmeyeceğini sorarım. Bunu anlatıp bu eklemenin evi olumsuz etkileyeceğini, çok isteniyorsa kendilerinin yaptırabileceğini söyleyebilirsin.

Çocuk mocuk diye uzatırsa yukarıda bahsedilen koruma yöntemlerini önerebilirsin.
  • Bruce  (05.05.22 19:40:55)
Sakın. Elinizi verir kolunuzu kaptırırsınız. Evi tutarken 5. Kat olduğunu bilmiyo muydu?

  • ehti  (05.05.22 21:00:37)
kucuk cocugum var 5. katta ev tutmayayim diye kendi dusunecekti ya da tasinmadan size soracakti. cocuk 1 ayda olmadi heralde.

  • oscar  (06.05.22 07:42:44)
1 ve 2inci kat olsa neyse de o kadar yüksek katta olmaz.

Daha sonra sökmek ve ilgili yerleri tadil etmek şartıyla kendi yapabilir istiyorsa. Ya da sağlam bir sineklik takabilir isterse.
  • kaptankedi  (06.05.22 09:58:38)
besinci katta korkuluk mu olur allah askina adama gulerler. besinci korkuluk da nasil yaparlar bilmiyorum. cok zor imalat olur o.

iceriden alinan cocuk ve hayvanlar icin onlemler var onlarda alacak kiraci ag pencere kilidi vs ya da 20 cm e kadar acilan cam anahtarlari var vs.
biz hastane yaparke psikiyatri bolumundeki camlari 20 cmden fazla acilmayacak sekilde takariz. atlayanlar oluyor cunku
  • turbo sadık  (06.05.22 12:12:48)
eve deger katmaz hatta degerinden goturur +1
5. kattaki evde korkuluk gorsem yadirgarim +1 (demek ki bolge guvebli degil hirsiz giriyor vb)
cok keyfi bi sey +1
yapmasi zor ve pahali olur +1
cocuk dun dogmadiysa girmeden niye konusmadi +1
cocuk boyle bakilmaz +1

sanirim bir tek kiraciniza mantikli geliyor bu olay. kapiyi pencereyi acip cocugu gozetimsiz salmak istiyor herhalde.

bence kendi yaptirmasina da izin vermeyin. sineklik belki ama onu da yapiyorsa kendi yapsin (hic ev sahibi olmadim ama bunlar ekstra seyler ev sahibinden istemek mantikli degil)
  • supergirl  (06.05.22 14:02:00 ~ 14:02:32)