[]

dava sürecinde şehir değişikliği

selamlar arkadaşlar,

tanık olduğum bir davanın tarihi belli olmuş, haziran sonunda asliye ceza mahkemesine gitmem gerekiyor. eğergelmezseniz zorla getirileceksiniz yazıyor mesajda. fakat ben iş sebebiyle şehir değiştirme ihtimalim var, her türlü o tarihte o mahkemede olmak zorunda mıyım? farklı şehirdeki yani ikametimdeki savcılığa ifademi veremiyor muyum?

davanın taraflarından biri değil tanığım.

 
Öncelikle savcılıkla alakan yok artık. Muhatabın mahkemeler.

Henüz oradaysan; o mahkemeye git, bu durumunu anlat. Duruma göre ifadeni hemen alabilirler veya gittiğin yerin adresini bildir oraya talimat yazalım derler.

Talimat yazarlarsa, talimat yazılan mahkemeye gider ifadeni oradan verirsin.

Belki dinlemekten vazgeçebilir.
  • infernalcadre  (05.05.22 16:19:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.