Belgrad'ta ayı var mıdır?

Evet efendim, başlıktaki gibi: Belgrad Ormanı'nda ayı bulunur mu? Bir defasında geyik görmüştük, baykuşlar falan da var...

Arada gidip kamp yapıyoruz, kıçımıza pençe atmasın?

Bir de sizce biber gazıyla alt edebilir miyiz ayı hayvanını?

tamamen bence bir cevap:

bence az da olsa ayı vardır. ve bence ayı hayvanına biber gazının tesir edebileceği yakınlıkta durmak bile delilikken gazı sıkmak apayrı bir kafadır. ayı bu abi sonuçta..
  • deeperdown  (14.06.10 12:43:24)
ayı yok ama geyik falan var.
biber gazı hırçınlaştırır başka şeye yaramaz ayı o ayı.
bizim memlekette ayı çok var, ama bugüne kadar ne bir köylüye ne de bir çobana bir ayının saldırdığını hiç duymadım.
  • seyduna6687  (14.06.10 12:59:50)
ayılar için ayrı biber gazı var. normal gaz hayvanı çok hırçınlaştırır saldırmayacaksa bile saldırır. sizin sıkacağınız mesafe 3-4 metre arası olur ve gaz dağılır. ayılar için olansa bildiğin su gibi sıkıyor. şorul şorul. sonra hayvan kafasını kaşıyıp duruyor pençe ile. o arada topukluyorsunuz. belgrad'ta da bence ayı yoktur. eyyorlamam bu kadar.

  • ayiadam  (14.06.10 14:34:24)
ayı hayvanı gördünmü biber gazını kendi kıçına sık çok güzel kaçarsınız o zaman..:)

  • jamswety  (14.06.10 15:29:24)
pek olduğunu zannetmiyorum.
ama yine de kampta her zaman yiyecekleri ve kokulu diğer malzemeleri koku salmayacak şekilde paketlemek ve yüksek bir yere asmak gerekir.

ayrıca ömründe eğer bir ayı ile karşılaşırsan baş parmak kuralını unutma. başparmağını uzattığında ayı bundan büyükse kaçmak en büyük aptallıktır. yere yat ölü taklidi yap :) hayatta kalma şansın artar hehe

seyduna, geçenlerde karadenizle ilgili bir belgesel izledim. ayı ile boğuşmuş, ayıdan sille tokat yemiş bir sürü uşak vardı hehehe
ayıadamın da rumuzunun bu soruyla bütünleşmesi çok hoşuma gitti hehhehe bence en doğru cevabı kendisi vermiş.
  • kediebesi  (14.06.10 15:39:22)
kediebesi hocam bir alacak verecek meselesi vardır ondan dolaylı öyle bir arbede yaşanmış olsa gerek :))
bizim memlekette hiç öyle bir vukaat olmadı zira alacağına da borcuna da sağlam adamlarız. :))

  • seyduna6687  (14.06.10 15:52:15)
Ayıyla başa çıkmak insan üstü bir güç gerektirir..Gerekirse arkadaşlarınızdan en sevmediğinizi yem yapıp topuklarsınız..Karın bağırsak açılmışken kaçtığınız yerden çitlemekte ayrı bir zevk olsa gerek..

Bkz.Gore
  • Survivorman  (15.06.10 00:42:01)