pakistan'daki fakir-alt kesim ingilizce biliyor mu ?

Ülke eski Britanya toprağı, resmî dilde de ingilizce var olarak gözüküyor ama pratikte işin aslı nedir ? Maddi durumu olmayanlar ingilizce eğitimi alıyor mu ?

Sorunuza tam yanıt değil ama izlediğim Urduca birkaç videoda Urdu dilinde konuşurken de çok fazla İngilizce söz kullanıyorlar. Benzeri bir durumu Hintlilerin videolarında da denk geldim. Gündelik konuşmada İngilizcenin Urducayla bu kadar karışmış olması belki bir fikre varmanıza yardımcı olur.

  • kurmaca  (04.05.22 19:47:43)
Valla soruya yanıt değil ama benimde gördüğüm paki,Afgan,Suri kim varsa baya baya ingilizce biliyor adamlar

  • primetime  (04.05.22 20:38:10)
Ben Pakistan’dan gelen göçmenlerle çalıştım bir süre. Göçmenlerin alt sınıf olduğunu varsayarsak büyük çoğunluğu yalnızca Urduca konuşuyorlar, İng bilmiyorlardı.

  • but that was just a dream  (04.05.22 23:22:56)
gerçi alt kesim sayılmaz ama
aklıma şu geldi;
www.youtube.com

: )
seviye açısından fikir verebilir diye düşündüm.
  • jimjim  (04.05.22 23:25:44)
benim bildigim kadarıyla da evet :) master yapıyorken hintli bi oda arkadaşım vard, çocuklutan ana dilimiz gibi biliyoruz dedi. hatta anneannesi, dedesi falan da konuşuyordu,o zaman çok şaşırmıştım :) ama tabii en ucra köylerinde durum nedir bilmiyorum.

  • e mice  (04.05.22 23:42:30)