bulgaristan transit vize

bulgaristan üzerinden vizesiz bir ülkeye geçmek istediğimizde (kara yolu veya tren)
günlük veya transit bulgaristan vizesi alabiliyor muyuz?
veya vizesiz şekilde geçebiliyor muyuz?

bularistan ab.de ama schengende değil falan kendine has uygulamaları var diye soruyorum.
yukarıdaki sorulara net cevapları nereden bulabilirim? aradım, bulamadım çünkü.

thanks.
ve de iyi bayramlar : )

Transit vize alman gerekiyor.bunu donuste de kullanacagin icin coklu sekilde alman lazim.transit vizeyle gidiste ve donuste 48 er saat bulgaristan da kalabiliyorsun.

Vizesiz gecemezsin.

www.vfsglobal.com
  • duptıs  (02.05.22 22:46:30)
Adimi hatirlamadigim bir anlaşma sayesinde bulgaristana transitte vize sormuyor. Hatta tek giriş yunan vizesinin cikisini makedondan yapip, sirpa gecip ordan bulgara girmiştim. Giriste kimse sen ne ayaksin dememisti.

  • duster  (03.05.22 01:21:48 ~ 01:22:27)