[]

Teams ekran paylaşımı gelen bildirimler

Teams toplantıda ekran paylaşımı esnasında gelen mesajlar karşı tarafta bildirim olarak gözüküyor mu?
 
sunu mu anladiniz: teams'de ekran paylasirken mesaj geldiginde ekrani izleyen kisiler mesaj geldigini gorebilir mi?--> evet
peki mesaj icerigini gorebilir?--> evet
bunu kapatmak mumkun mu?--> evet, mesaj icerigini gosterme secenegi yapilabilir boylelikle karsi taraf sadece mesaj geldigini gorur. ya da desktop notifler tamamen kapatilabilir. boylelikle izleyen mesaj geldigini falan gormez.
nereden yapildigini bilmiyorum.
  • 65 derece  (02.05.22 17:59:35 ~ 18:00:02) 
@65 derece teşekkürler, tam olarak bunu sormuştum. Bilgisayar bildirimlerinden kapatılabilir belki dediğiniz gibi ama her seferinde bunları aç kapa yapmaktansa daha kolay "ekran paylaşımı yaparken bildirimleri kapat" gibi bir ayar var mıdır acaba?


  • jjimyl  (02.05.22 18:08:59) 
Benim bildigim toplantıdayken meşgule alındıgında hiçbir bildirim gözukmuyor ve haliyle karşı taraf da göremiyor. Kaç defa ekran paylaşımlı sunum yaptım ve hiçbirinde bildirim gözukmedi.


  • e mice  (02.05.22 19:50:57) 
full ekran değil, sadece uygulamayı paylaşırsanız gözükmez.

örneğin; power point sunumu yapıyorsanız, sadece powerpointi paylaşın.
  • tchuck  (02.05.22 19:54:25) 
durumunuzu "do not disturb" yaptiginizda bildirim gelmiyor. sanirim bir yerlerde dediginiz ayar var ama tam olarak nerede bilemiyorum su an kullanmadigim icin.


  • 65 derece  (06.05.22 12:41:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.