[]

Kahvaltıdan önce yuruyus(ama tok)

İyi bayramlar herkese, havalar ısındığı için kahvaltıdan önce yurumek zorunda kalıyorum artık.

7-7 buçuk gibi çıkıyorum yuruyuse. Hafif koşu da var. Elma yiyip çıkıyorum fakat hiç verimli olmuyor. Performansım düşük ve mide kıyılması hissini yaşıyorum bitime yakın. Aç karnına nasıl antrenman yapıyor insanlar?

7 gibi de kahvaltı etmek istemiyorum açıkçası,hem canım istemiyor. Hem üşeniyorum. 9 gibi etmek istiyorum kahvaltıyı.

Biraz enerji versin,mide kazıntısı yaşatmasın. Bu sihirli yiyecek ne olabilir?

 
Muz, yulaf + yoğurt


  • fotrsapka  (02.05.22 12:58:22) 
Yememek. Eğer bir şey tüketirseniz o mide kazıntısı kaçınılmaz olur.

Uyurken dengede olan kan şekeriniz elma yediğinizde fırlıyor. Çünkü meyve dediğimiz şey aslında bolca şeker ve biraz lif. Fırlayan kan şekeri karşısında vücudunuz hızlı miktarda insülin salgılıyor çünkü bolca şeker aldınız. Bolca salgılanan insülin kandaki şekeri hızlı bir şekilde düşürüyor (enerji açığı varsa kullanıyor, yoksa depoluyor. Ama o sırada kan şekeri normalden fazla düşüyor çünkü elma gereğinden fazla insülin salgılattı size. Fazla insülin de kan şekerini stabil değerin altına indirdi. Bu yüzden deli gibi acıktınız. Çünkü kan şekeriniz düşük. Ama elmayı yemeden önce kan şekeriniz daha yüksek ve dengedeydi. Eğer vücudunuza insülin salgılatacak besinsel içeriği olan bir şey yemeseydiniz vücudunuz stabil kan şekeri ile yürüyüşünüzü çok güzel çıkarırdı.

Hatta midede sindirilecek bir şey olmadığı için depolardaki yağları şekere çeviren hormonlarınız salgılanırdı bu nedenle eve daha tok gelirdiniz. Vücudunuz midedekini değil depodaki sindirmeye alıştıkça açlık hissiniz giderek azalır.

Ayrıca vücutta insülin varken yani besinsel içeriği olan bir şey tükettiğinizde vücuttaki depolardan bir şey almazsınız. Yalnızca depoya koyarsınız.
Bu yüzden yürüyüşten önce su dışında sade kahve dışında bir şey tüketmeyin, 3 5 gün sonra eve yok döndüğünüzü hissedersiniz.
  • zimbirik  (02.05.22 13:21:17) 
Elma yemek hiçbir şey yememekten daha kötü etkiliyor olabilir. Kan şekeri yükseliyor çünkü.

Kişiye ve sağlık durumuna göre değişir sanırım, genelleme yapmamak gerekir ama ben örneğin akşam 7-8'den sonra hiçbir şey yemeyip 14 15 saat açlık üzerine sabah 10'da normal bir şekilde ağırlık antrenmanı yapabiliyorum, biraz alışmayla ilgili olabilir.

Sihirli yiyecek bulmak yerine sabah aç karna spor yapmaya alışmak daha mantıklı geliyor bana, sağlık bakımından bir sorun olmayacağından eminseniz elbette.
  • signore  (02.05.22 13:25:12) 
küçük boy filtre kahve, sadesi çok sert geliyorsa accık sütlü.


  • halanne  (02.05.22 13:43:55) 
Yememek +1

Kahve + 3 (Süt katmamak çok daha iyi)
  • kaptankedi  (02.05.22 14:40:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.