11 yıllık dizüstü bilgisayarı yenilemek istiyorum

11 yıldır kullanıyorum halen büyük bir problemi yok. Mevcut problemleri fazla ısınması, nadiren yavaşlaması-donması ve fazla ses çıkarmaya başlaması. Nelerini yenilemek gerekir? 11 senedir hiç açmadım kapağı. Bir iki kez format attım.

SSD takıp, macunları yenilenebilir.

  • Amaranta ursula  (01.05.22 22:00:46)
Ssd alın sadece yeterli olur diye tahmin ediyorum. Özellikleri vermemişsiniz ama önce bi ssd taktırın sonra duruma göre farklı eklemeler yapabilirsiniz.

  • mg3929  (01.05.22 22:00:54)
Bir de sistemin özelliklerini sıralayabilseniz anlatmaya çalışırız.
11 yıllık kavramı yeterli değil :)

  • Erva  (01.05.22 22:01:45)
@erva yenilemek derken problemleri halletmek anlamında demiştim o yüzden gerek duymadım. Hakkında kısmını aynen yazıyorum:

ACER
İşlemci: AMD A10-4600 M APU with Radeon(tm) HD Graphics 2.30 Ghz

RAM: 6GB

64 bit işletim sistemi.

Windows 10 yükledim en son.
  • havadakarada  (01.05.22 22:22:38)
@amanda @mg3929 ssd alırken bir özelliğe bakacak mıyım yani hepsi uyumlu olur mu?

  • havadakarada  (01.05.22 22:38:23)
Sadece SSD yeter. Termal macun değişimi ve fan temizliği de yaptırman iyi olabilir.

  • Cruyff  (01.05.22 22:48:40)
Ssd şart + ısınma problemi olduğu için termal macun ve fan temizliği şart. ancak ssd alıp bunlarıda yapsanız işlemciler 6-7 seneden sonra donma, takılma gibi problemler çıkarabilirler.

Tabi çıkarmayadabilirler. benim 9 yıllık bilgisayarm düzenli temizlik + ssd ile halen canavar gibi.
  • srjkvon  (02.05.22 00:06:20)