[]

Dişlerin arka kısmındaki siyahlık???

Dişlerimi günde 2 defa fırçalayan biriyim. Sigara vs yok sadece bol bol çay. Geçmişten kalan sıkıntısız 2 de dolgu var. Şimdi dişlerimin arka tarafına baktım da neredeyse hepsi siyah. Şok oldum. Ağız kokusu vs de asla yok. Bu kısmı nasıl temizleyebilirim? Özel dişçiye gitsem yapar mı? Kimisi sonrasında çok ağrı falan çekersin dedi ama ne kadar doğru acaba. Bu şekilde kötü hissediyorum
 
doktora gitmen lazım kendin temizleyemezsin. acılı bir işlem de değil.


  • suyin  (01.05.22 20:38:05) 
cay kahve yapiyor onlari sigara icilmese bile. disci temizleyecek siz bir sey yapamazsiniz.


  • in vino veritas  (01.05.22 20:46:26) 
Ben daha önce defalarca temizlettim. Yılda 1 filan temizletmek iyi oluyor diş taşları filan gidiyor. Pandemiden 1 ay önce 150 tlye yaptırmıştım. Ortalama bi yerdi. 4-5 ay önce de ortalama üstü bi yerde 300 liraya yaptırdım.

Temizlettikten sonra 1 hafta 10 gün hassasiyet oluyo soğuk sıcak şeylere karşı sonra geçiyor.

Bana da şey demişlerdi 1 kez yaptırınca hep yaptırman gerekiyo filan dediler ama ben takmadm zaten yılda 1 yaptırmayı seviyorum çok güzel oluyo dişlerim tertemiz oluyo.
  • turuncu tonlarda  (01.05.22 21:43:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.