[]

Sakatat yemeklerinde anlayanlar

hayatımda sadece işkembe ve kelle paça çorbası içmişimdir. hatta yediğim sadece kelle olabilir lokantadan istemiştim hasta olduğum için, ayrıca paça nedir onuda bilmem..

tuzlama mı çürük mü onlar ne mesela güzel mi böyle şeyler, bunlar düzenli yenmesi gereken gıdalar mı?


 
özellikle tuzlama kesinlikle önereceğim bir şey.
işkembenin daha büyük doğranmışı, aralarında az fark var ama ben tuzlama dururken işkembe içmiyorum mesela.

düzenli yemek tavsiye edilir mi bilmiyorum da, arada bir de olsa yemek lazım bence.
  • blatta hiberna  (01.05.22 09:46:48) 
paça bir çorba yapım tekniği. her şeyin paçası olur. kelle etinden yaparsan kelle paça olur, tavuk haşlayıp yaparsan tavuk paça olur.


  • alperz  (01.05.22 10:34:00) 
Paca sonradan genel bir ad olmustur
Asli adindan da anlasilacagi gibi pacadan yapilir, paca nedir? Buyukbas ya da kucukbas hayvanin ayagi. Makbulu keci ayagindan yapilanidir. Her turlu sakatati severel tuketirim ama yaz aylarinda agir olur. Yurek, dalak, billur (koc yumurtasi-taşak) beyin vs. Kolestrol sorununuz yoksa asiriya kacmadan tuketiniz.

  • rockinside  (01.05.22 10:49:01) 
alperz emin misin? benim bildiğim paça, koyunun ayak bileklerinden yapılıyor, kelle paçada ise hem kafadan et özellikle yanaklardan, hem de ayak bilekleri oluyor.

benim gittiğim çorbacılarda, bir baz çorba suyu oluyor, kelle, paça, kelle-peçe ya da işkembe istendiğinde o suyun içine ayrı tencerelerdeki sipariş edilen etlerden konulup servis ediliyor. yani aslında su aynı, sadece içindeki et kısmı değişiyor.

ben kelle paçayı ve sorudan bağımsız olarak söğüşü ve ciğeri çok seviyorum, ama işkembe içemiyorum, kokoreç yiyemiyorum. etlerinin dokusu bana tuhaf geliyor.

soruya cevap: denemeden bilemezsiniz, damak tadı herkese göre değişir. ama kemik sıkıntısı olanlar için, doktorum bana 10-15 günde bir paça çorbası içmemi tavsiye etti.
  • halanne  (01.05.22 10:55:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.