[]

yabancılar devremülk satın alarak vatandaşlık alabiliyor mu?

Babam Antalya'da bir otelde devre mülk almıştı. Devre mülkünü satmak istiyordu. Otel aracılığıyla satarsa 2024'e dek beklemesi gerekiyormuş.

Şu aralar bazı şirketler arayıp "biz size aracı olalım, devre mülkünüzü arap müşterilere satalım vatandaşlık işlemleri için, siz de bu satıştan 40 bin dolar para kazanın." diyorlarmış.

Dolandırıcılık olmasından şüphelendim. Hiç böyle bir duyumunuz var mı?

 
İşin içinde dolandırıcılık olmayan bir devremülk hikayesi görmedim, duymadım, bilmiyorum.


  • Arthur Dayne  (30.04.22 20:58:14) 
Kesinlikle dolandırıcılık dikkatli olun derim.


  • shbz  (30.04.22 22:23:02) 
Bana da sacma geliyor. Sonucta insan cok zengin de olsa ne diye 400 bin dolari devremülk icin versin ki?

Bir ev alir, yatirim olarak görür.

Neden devremülk yoluyla vatandaslik?
  • chihirovekohaku  (30.04.22 22:23:10 ~ 22:24:32) 
satışı 400 bin $ filan gösterebilecekleri en ucuz yeri arıyorlardır komisyonculuk yapmak için

yasal açıdan problem çıkmaz büyük ihtimal
  • mantık  (30.04.22 22:53:42) 
Vatandaşlık bürosu expertiz raporu istiyor öyle kagıt üzerinde 250 bin 400 bin satiş bedeli ile vatandaşlık verilmiyor. Uzun bir prosedürü var tapuda o işin.

Öyle olsa ahırları bodrum katları satarlardı millet köşe olurdu :)

40 bin dolar az para degil emlakçı 3 kuruş kazanacagını bilse o parayı kimseye yedirmez.
  • Fritz-X  (30.04.22 23:44:14) 
"bedava peynir sadece fare kapaninda olur"


  • nibba  (30.04.22 23:47:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.