mesajlaşma-mesaja cevap vermeme sorusu

merhaba
yeni dikkatimi çeken birşey sormak istiyorum sizlere

dün 5 kız arkadaşıma mesaj attım, hepsi de çok ağır cevap verdi. plan yapmaya çalışıyordum. verim alamadım pek.

bana iki erkek arkadaşım yazdı. ben onlara hızlı cevap verdim. 5-10 dk chat yapıp bitirdik, iyi geceler dedik.

kızlar ile olan mesajlaşmalar hala havada duruyor.

bunlardan biri iş arkadaşım. işyerindeyken hızlı cevap veriyor

ben insanlar işini gücünü bıraksın benimle mesajlaşsın demiyorum ama bu kadar ağırdan almak size de tuhaf gelmedi mi? bu kız arkadaşlar erkeklerle de böyle mi konuşuyorlar onu merak ettim.

sorum beylere:
konuştuğunuz hanım başka gruplarda yazıp, online görünüp size cevap vermezse, ne düşünürsünüz? unuttu heralde vs hatırlatayım mı dersiniz? yoksa tepki mi verirsiniz? nasıl tepki verirsiniz?

not: benim cinsiyetim kadın

bahsettiğim tavır plana özgü değil, benimle bu şekilde mesajlaşıyorlar
ben de kadın olarak bana yazan kadın/erkek farketmez hızlı mesajlaşıyorum
geç yazan kadın arkadaşım daha önce olmamıştı, biraz garip geldi
ben onlara mecburiyetten yazdım
ama eğer fört ettiğim bir erkek bana bu şekilde yaparsa asla şansı yok. bence hiçbir erkeğin hiçbir kadınla yok. erkekler dünyasındaki durumu bilmiyorum o yüzden sordum.

önemsediğim biriyse 1-2 tepki veririm, halen devam ediyorsa takmam, yazmam artık. isteyen yazardı çünkü.

  • jelly bear  (30.04.22 13:57:29)
Şimdi bende konu 2 ye ayrılıyor.

Çevremde belli süredir varsa bu kadınlar; iş ilişkisi vs varsa 3 kez falan yazarım. Flört, çıkar ilişkisi söz konusuysa ve aklımdan yeterince süre geçti zamanını doldurduysa artık o mesaj kutusunda kitap yazsın, yazmam.

istisnalar kaideyi bozmaz'ım da yok.

geçmişte 75 kez yazıp sonrasında sevgili noktasına geldiğim de oldu, yazdan yaza sürüklenip yaz aşkı olan da. Ama geçmişte.

Kimseye ihtiyacımız yok.
  • baldan kaymak  (30.04.22 14:19:25)
Cinsiyetinizi yazmamışsınız. Cinsiyetinize göre değişir cevaplar.

Konuşulan kişi kadın ya da erkek fark etmeksizin geç cevap veriyorsa gönlü yoktur.
  • dissendium  (30.04.22 15:00:45)
kizlar genelde cevap vermez.
Hatta 2 gun mavi tik olmadigi olur sanki eline o telefonu hic almiyor 2 gun boyunca.

  • divit  (30.04.22 15:20:31)
Bence kadınlarla plan yapmak erkeklerle plan yapmaktan daha zor.

Kadınım.
  • damba  (30.04.22 15:49:12)
Ben de kadinim. O yuzden ben erkek arkadaslarima hizli cevap verdim diye yazdim.

  • my pink  (30.04.22 16:24:43)
kişilerin kendi ruh halleri ve karakterleriyle daha alakalı bence

etkinlik için cevap gerekiyorsa planlaması zayıftır ya da gündemi belirsizdir
kibarca başka şeyler var şu an cevap yazamam yazmamıştır

normal sohbet ise önemsemiyordur aynı tepki gösterilmelidir

kişisel olarak özellikle geç cevap vermek için uğraşmıyorum müsaitsem
o an konuşamayacaksam wp'a girmemeye çalışırım değer verdiğim biriyse
  • mantık  (30.04.22 17:01:16 ~ 17:02:36)