Bankalar nasıl batar, günümüzde Türkiye'de banka batması mümkün mü?

Soru başlıkta. Bu konudaki düşünceleriniz nedir? Elimde bir miktar para var ve tamamını yüksek faiz veren ama İş Bankası, Ziraat vb. çok köklü olmayan bir bankaya yatırıp önümüzdeki 1-1.5 yıl boyunca bırakmak istiyorum. 200 bine kadar devlet garantisi var ama miktar bundan fazla ve bölerek iki farklı bankaya pay etmektense tek bir bankaya yatırmayı daha çok istiyorum.

Sizce bir gecede banka batar da güne bütün varlıklarımızı kaybetmiş şekilde uyanır mıyız bu tarihte?

Bahsettiğiniz ihtimal geçmişteki öğrenimler ve zorunlu karşılık gibi sebeplerden ötürü çok zor.

Pandemi dahil bu süreçte herşey hayatına devam etti. Savaş gibi birşey olmadıkça Allah korusun, hiçbirşey olmaz. Ama AdıSanıBelliOlmayan Bank a da götürüp yatırmayın tabi, o bankalar da denetime tabiler ama sizin paranızın okyanusta damla olduğu yerler her zaman daha güvenlidir. Biraz araştırıp en doğru kararı verebilirsiniz, internette çok kaynak var. Ayrıca bankalara da sorabilirsiniz yatırmadan şube vs.

bir de böyle şeylerin sonuna nedense herkes ytd değildir yazıyor. Öyle yazınca sorumluluk atılmıyor çünkü zaten sorumluluk yok. Piyasa düzeninde herkes akıllı ve bilgiye sahip diye bakılıyor.
  • baldan kaymak  (28.04.22 19:58:35 ~ 20:01:24)