bisiklet taşıma konusu

lapseki'den biga'ya bisiklet götürmem gerekiyor. kamil koç'la bir şansımı deneyeceğim ama kabul etmeme olasılıkları yüksek. parsiyelci de bulamadım. orada bursa tarafına giden yük kamyonlarından biriyle ucuz yollu götürme şansım olur mu sizce? ya da başka bir öneriniz olabilir mi?

Otobüs firmaları ön tekeri çıkarınca kabul edebiliyorlar, mandallı sistemde tak çıkar kolay, mandallı değilse yanında uygun anahtar götürüp söküp takabilirsin ön tekeri, yine de firmayı arayıp sor

  • freebird5406_2  (28.04.22 12:06:18)
Otobüsün altında motosiklet taşıyolar hocam, bisiklet ne ki?

  • John Bloor  (28.04.22 12:28:24)
Sadece ön tekeri çıkarıp dik bir şekilde yerleştirdiğiniz takdirde bisikletin kaplayacağı alan valizden daha az olur. Bisikleti bagajın içindeki direklere yaslayıp ön tekeri de bisiklet ile direk arasındaki boşluğa sıkıştıracaksınız. Düşmemesi için de diğer valizlerden destek vereceksiniz.

Siz ne kadar firmadan uygunluk da alsanız o muavin (bazen şoför, bazen ikisi birlikte) illa ki bir yokuş yapar. Önemli olan sizin geri vites yapmadan bisikletin bagaja gireceği konusundaki kararlılığınızı, ciddiyetinizi göstermeniz. Onlarca kez bisikletle yaptığım yolculuğa dayanarak yazıyorum TR'de %90 böyle yürüyor bu işler.
  • benevolent sun  (28.04.22 13:30:09)