8 bin liraya kadar laptop?

Çooooook uzun zamandır bilgisayar almamıştım. İşlemci, ekran kartı her şeyi unutmuşum. Mevcut bilgisayarım 10 yıllık..

Temel kullanımlar için kullanılacak bir laptop ihtiyacımız hasıl oldu. 7-8 bin liralık paralara nasıl bir diz üstü alınır?

Huawei Matebooklar ilgimi çekti biraz. 8 gb ram, 256 gb ssd falan var. i5 işlemcili. iş görür mü?

3-4 yıllık macbooklar ikinci el olarak da 8 civarına satılıyor ama ikinci el, şu halimle çok dolandırılmaya müsait olurum.

fikriniz nedir?

Huawei mateboom veya honor magicbooklar cok iyi o fiyat bandinda. Ama kamera yerlesimi rezil. Toplanti falan icin kullanacaksan aklinda olsun

  • floydian  (26.04.22 23:43:40)
Görmesini istediğin işin ne olduğuna bağlı. Onu belirtirsen daha kolay yardımcı olabilirim. Mesela 10 bin tl altına (1-2 istisna hariç) sadece paylaşımlı ekran kartlı laptop ve 8gb ram vardır genel olarak. yani oyun oynayacağım ya da grafik ile tasarımla ilgileneceğim diyorsan olmaz onlar.

  • nawar  (26.04.22 23:46:45)
temel kullanımlar için almayı düşünüyorum. işte internet kullanımı, office uygulamaları şeklinde. bilgisayarda en son oynadığım oyum fm 2007..

bu temel işlerimi yaparken ısınmasın, donmasın + bir de hızlı açılsın kapansın, işlem yapsın. ama cidden sadece bu temel işler.
  • akatreil  (26.04.22 23:50:08)
huawei matebooklar iyi baya. bir arkadaşıma önermiştim baya memnun aldıktan sonra. bir tek kameranın pozisyonunu sevmiyor cidden @floydian'ın dediği gibi.

  • king lizard  (27.04.22 00:20:16 ~ 00:20:25)
mac alacaksan anadolu yakasında macmarketi, avrupa yakasında anet bilişim'den ikinci el alabilirsin. ikisi de sözünün arkasında duran dürüst esnaftır.

  • alperz  (27.04.22 06:20:04)