[]

endoskobi öncesi ve sonrası nasıl oluyor?

bugün reflü şikayeti için doktora gittim. 7 aydır geçmiyordu endoskobi yazdı doktor ancak gittiğim hastanede endoskobi yapılmıyormuş, başka bir hastaneye gideceğim endoskobi için.. endoskobi öncesinde randevu hangi bölümden randevu alınıyor? bilgisi olan var mı? gittiğim doktor o kadar sinirli ve ters cevaplar veriyorduki ya sabır çekip sormadım bazı şeyleri.

seyrantepe hamidiye hastanesinde yapılacakmış. gitmeden yemek yeniliyor mu? aç karnına mı gidiliyor yaptıran var mı yakın dönemde acaba?


 
Tabii ki bos mideye yapılıyor, uyutuyorlar damar yolu ile. 10 dakikalik islem sonrası uyandirip bir süre ayılma odasinda bekletiyorlar.


  • duster  (26.04.22 19:33:13) 
2 hafta önce falan seyrantepe gastroentrolojide muayne oldum, 7 temmuza gün verdiler endoskopi için en erken tarih.


  • Olric  (26.04.22 20:51:18) 
- Gastro polikliniği de istem yapabilir dahiliye polikliniği de.

- Endoskopi boş mideye yapılır, aksi takdirde görüntüleme esnasında doktorunuz sağlıklı bulgular elde edemez.

- Bazı hastanelerde hastayı uyutmadan, bazı hastanelerde ise uyutarak yapıyorlar.

Aslında çok zorlayıcı bir görüntüleme tekniği değil ama bazı hastalar özellikle, görüntüleme yapacak boru benzeri cihazı yutak kısmında yutkunurken zorlanıyorlar.
  • skzr  (26.04.22 21:03:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.