nişan bozulduğunda altınların durumu

Nişan bozulduğunda altınları kız tarafı vermek istediğinde , erkek tarafı istemiyorum derse kız tarafı yinede iade etmeli mıdır yoksa o kabul etmedi diyip vermemeli midir?

Bence vermeli. Sonuçta o kişi artık yabancı oluyor. Altınlar niye kalsın.

  • dissendium  (25.04.22 22:09:43)
evlilik olsa neyse de nişanda verilmeli bence istenmese bile.

  • rose parks  (25.04.22 22:48:13)
bir ortak tanıdığa verilip yollanmalı. vicdanen rahatsız olurdum ben.

  • gatherer  (25.04.22 23:16:56)
İstemiyorsa verilmesin, rahatsız olacak olan da bi hayır kurumuna bağışlayıp dekontunu göndersin karşı tarafa.

  • lcha  (26.04.22 09:33:39)
kız tarafı altınları iade etmezse, erkek tarafı "yarım ağız denemek için istemiyorum demiştim, para avcısı çıktı kadın" diye gıybetini yaparlar. hem etik değil, versin gitsin.

  • Phoebe  (26.04.22 10:21:09 ~ 10:38:21)
Oha nişanda altın mı takılıyormuş? Çok gereksiz. Bence altınlar takanlara iade edilsin. Neden iki taraf bölüşüyor :d

  • banane yaaaa  (26.04.22 10:25:40)
Hiç istemeseler anlardım da teklif edilince geri çevirmelerine şaşırdım, çok da tuhaf bir şey.

Ben çok takmazdım açıkçası, 1-2 sene bekletir; "ya biz niye böyle saçma bi iş yaptık ki" diye geri dönen olmazsa değerlendirirdim.

Milletin parası bol demek ki anacım, bana ne? İster bende bırakır, ister sokağa atar. Arkamdan dedikodu yaparlarsa da yapsınlar. Zaten nişan bozulunca yeterince yapmışlardır, onlar ne kadar zarar verdiyse bunlar da o kadar zarar verir.
  • akhenaten  (26.04.22 12:34:57)
Kanuna gore dusuk degerli siradan esyalar geri istenmez.

Altin, mucevher vs... gibi pahali ve siradisi hediyeler geri varilir, verilmezse iade davasi acilabilir.

Benim annem esime nisanda gumus set takmisti, bazi kulturlerde var bu tarz taki olaylari.
  • cleric  (26.04.22 18:27:37)