mutfak taşıma

yeni bir eve taşınma sürecindeyiz. mutfak önceki ev sahibi tarafından yenilenmiş her şey sıfır ama maalesef çok yanlış şekilde yapılmış, mutfağın yeri de bana göre hatalı olmuş. şimdi mutfağı geniş başka bir yere taşımak istiyorum ancak kafam takıldı bu yeni dolapları (mdf malzeme sanırım) olduğu gibi başka yere taşıyabilir miyiz( tezgah ve lavabo önemli değil)? doğalgaz ve su tesisatı taşıtmak da çok zor mudur?

baya masraf olacak gibi o yüzden eve de tam yerleşmeden böyle büyük bir projeye başlamak istemiyorum. hani kullanayım bir süre iyice karar vereyim diyorum o yüzden görüşlerinizi merak ettim.

Teşekkürler.

Doğalgaz tesisatı değişeceği zaman yeni proje çiziliyor ve onay gerekiyor. Bunun işçilik haricinde evrak işleri ücreti de oluyor. 2020 gibi 1250 TL vermiştim. Belediyeye mi doğalgaz şirketine mi tam hatırlamıyorum. Doğalgaz neyse borular dışardan yürür de su tesisatı için duvar kırma, moloz dökme taşıma işleri biraz can sıkabilir. Yapılmaz değil ama para ister bu işler. Hele bizim iş ahlakı sıfır usta takımıyla.

  • rosencruz  (25.04.22 16:21:23)
Bu hikayede en kolayı mutfak dolaplarını söküp taşımak, diğer işler tesisat vs büyük külfet.

  • John Bloor  (25.04.22 16:50:53)
ocağa giden doğalgaz borusu bile projeye dahil ama onu uzatırsın kaçak
su tesisatı için fayans kırmak gerekir tezgah altı kalıyorsa dışardan da olabilir

dolaplar sökülür iyi bir marangozla, çıktığı yere boya lazım
  • mantık  (25.04.22 17:47:18)