[]

şöyle bir mini game'i ne kadar sürede hazırlarsınız?

www.google.com

animasyonlar ve görsel tasarım dahil böyle bir oyun ne kadar sürede yazılır tahmini olarak? bi ara müsait olduğumda kendimi buna vermek istiyorum ama daha önce hiç ui ya da animasyon tasarlamadım ve hiç bir fikrim yok. keyifli bir macera olsun istiyorum.

python, r, c çalıştım bugüne kadar işim düştüğünde. oyuna bir algoritma tasarlamak, animasyonları öğrenmek, eklemek, ses eklemek vs her şeyi sıfırdan araştırarak öğrenerek 3 gün içerinde hazırlanır mı acaba?

 
3 günde biraz zor :) Ben çöp adam bile çizemediğim için tasarım kısmını geçiyorum, ama 3 günde kodunu bile yazmak tecrübesiz birisi için uzak bir ihtimal.

Şöyle bi örnek vereyim, ben az biraz oyun geliştirme işinden anlıyorum. Hakim olduğum bir dille oturup flappy bird klonu yazmak bile bütün günümü almıştı. Bunun gibi ufak tefek bir sürü oyun yaptım, hemen hepsinin sadece kod kısmı 1 haftadan uzun sürdü genelde.

Bu tarz bir oyun için en hızlı yol, JS ile browser üzerinden halletmek olur bence. Bir oyun motoru arıyorsanız (ki gerekli değil ve işleri hızlandıracağından da emin değilim), pixi.js ya da phaser.io'ya bakabilirsiniz.

C biliyorum oradan devam edeyim derseniz de libsdl çok güzel bi kütüphane, ama kullanması biraz zor.
  • plutongezegendegilmi  (25.04.22 14:51:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.