İki farklı kitap tavsiyesi

1) Şimdi sipariş vereceğim, akıcı, sullar seller gibi kayan giden bir kitap istiyorum. Polisiye olur, fantastik olur, tarihi olur, macera, aşk her şey olur. Sınırım yok.

2) Okumadan ölme diyeceğiniz, entelektüel açıdan nitelikli kitaplar.

Önerilerinizi yollayın gelsin.

Anladığım kadarıyla çok okuyan biri değilsiniz.

Eğer okumadıysanız her iki sorunuza da cevap olabilecek tek kitap bu.

www.kitapyurdu.com
  • Mirket  (24.04.22 22:59:35)
@Mirket Yanlış anlamışsınız, gayet de okuyan biriyim. Ufkumu genişletmek ve kaçırdığım bir şey var mı yok mu diye yoklamak adına üstteki soruları sordum. Link için teşekkürler ama zübüğü okudum.

  • helena  (24.04.22 23:11:58)
1- Dorian Gray'in Portresi

2- Engels Ailenin, Devletin ve Özel Mülkiyetin kökeni
  • Coyote  (24.04.22 23:16:47)
1. Yerdeniz Büyücüsü
2. İncognito - Beynin Gizli Hayatı

  • burka  (25.04.22 00:32:35)
1-the secret history-donna tartt
2-middlemarch-george elliot

  • Bruce  (25.04.22 01:17:59)
1) Kralkatili Güncesi
2) Saatleri Ayarlama Enstitüsü

  • vaveylababa  (25.04.22 10:12:45)
Kurt Vonnegut, Kedi Beşiği.
John Fowles, Büyücü
Rainer Maria Rilke , Genç Bir Şaire Mektuplar

—Çok okuyan biri olarak şimdiye dek neler okuduğunuzu bilmeyince tavsiye vermek de biraz boşa çaba gibi oluyor :/
  • kaptankedi  (25.04.22 10:21:21)
2- Tüfek, Mİkrop, Çelik.
Jared Diamond

  • kumandanim  (25.04.22 10:38:32)
2 için Oliver Bullough'nun Paravatan kitabını önerebilirim. Benim baya ufkumu açmıştı.

Not: Ben İngilizce olarak okuduğum için çevirinin kalitesi konusunda yorum yapamayacağım.

Bir de yine çevirileri konusunda yorum yapamayacağım ama 1 için Tana French'in romanları çok akıcı ve okuyucuyu içine çeken şekilde oluyor. Polisiye/karakter analizi karışımı olarak tavsiye edebilirim.
  • peki madem  (25.04.22 11:08:50 ~ 11:11:56)