Komşunun arabasına zarar vermek ve sonraki süreç

Merhabalar

Bugün oğlum bina bahçesinde oynarken büyükçe bir taş ayaklarına takıldığı için kenara atmak istiyor, gücü yetmediği için rastgele fırlatıyor ve komşunun aracının ön camını baya kırıyor. Komşuyu çağırdım, masraflarını karşılayacağımı söyledim. Sanayiye götürüp fiyat alacağını benle iletişim kuracağını söyledi. Sizce nasıl bir yol izlenmeli? Cam fiyatlarına baktım bulamadım, serviste mi değiştirmek en temizi olur?

Araç Volvo s60 ama yılını bilmiyorum 2015-2016 sanırım

servis pahalı olur, bırakın değiştirsin sanayide.

  • valkin rockefeller  (24.04.22 15:24:33)
Kırılan camın markasını öğrenin,kendi gözünüzle gidip bakın.Pilkington vs. gibi orjinal camsa ,yerli/yan sanayi camların 3 katı fiyatında oluyor.Eğer hali hazırda üzerindeki markasız bir camsa,komşu size orjinal cam parası ödettirmesin.

  • arenas  (24.04.22 15:39:00)
@arenas

bunu dışarıdan öğrenmenin bir yolu var mıdır?
  • fatihdr  (24.04.22 15:45:56)
Camın köşesinde yazar

  • arenas  (24.04.22 15:49:25)
valla ben olsam orijinal camdan başka taktırmam. araba yeniyse orijinal camdır muhtemelen.

  • jelly bear  (24.04.22 16:18:01)
Her şey camla bitmiyor. Aracın cam değişecek. Yani degişeni oldu artık. Araç degişensizse sizden deger kaybını da alabilir

  • limonlu eksi  (24.04.22 16:57:36)
Ön cam değişiminde araç bedeli düşmez, araç değişenli araç da olmaz.
Kasko firmaları bile senede 1 cam değişimi ücretsiz sağlıyor

  • Corc  (24.04.22 17:06:59)
Komşunun kaskosu yokmu yılda bir kere cam muafiyeti var ondan değiştirsin
Hasarsizlik indiriminede etkisi olmuyor

Cam değişme sonucu bir hasar değişen parça islenmiyor herkese bir şekilde canım kırılır ve değiştirmek zorunda kalırım hep
  • horizon  (24.04.22 18:51:57)
Kaskodan degistirsin, siz de bi güzellil yapin+1.
tabi insallah kaskosu vardi.

  • c1b2k3  (24.04.22 19:41:06)
Volvo S60 2015 filan sanırım

  • fatihdr  (25.04.22 01:31:05)
Adamın belki de kaskodan ücretsiz değiştiğinden haberi yoktur, kibarca şöyle diyebilirsiniz;

"Komşum ben camın bedelini size ödeyeyim, ama kaskonuz varsa kaskolar camı ücretsiz ve hasarsızlık indirimini bozmadan değiştiriyor, boşuna parayla almayın o parayla aracınızın başka bir ihtiyacını karşılarsınız"

İyi niyetli bir adamsa ve bunu bilmiyorsa araştırır ve öğrenir, belki sizden istemez de parasını.

Ben olsam istemem mesela, insan insana her zaman lazım.
  • John Bloor  (25.04.22 10:13:07)