Bütün ağız full implant diş ne kadar tutar?

Annem için gerekiyor. Bütün dişleri komple söküp implant yapacağız. Sigorta karşılamıyormuş, nakit olacak, ama ne kadar olur, ortalama fiyat aralığı nedir bu işin?

tamamen diş hekimine ve kullanılacak implantın markasına, kaplama kalitesine göre değişiyor. ayrıca annenizin ağzındaki kemik doku ne tip bir implanta uygun alt ve üst çeneye kaç tane implant ile bu iş çözülecek gene tamamen bireysel konular. kemik dokusunun yetersiz olması durumunda kemik tozu ile desteklenen bir tedavi gerekiyor bu maliyeti daha da arttıracaktır.

yerli implant yaklaşık 150 euro civarıydı, alman-isveç kaliteli implantlar 500-600 euro kadar. kemik tozu 50 gr için 150-200 dolardı yanılmıyorsam. bunların üzerine diş hekimi masrafı ve kaplama ücreti geliyor. bu fiyatları yeni yaptırdığımız bir tedavi dolayısıyla biliyorum.

şöyle kabaca fiyat çıkaran bir site de ar:
www.akvadent.com
  • orpheus  (24.04.22 02:04:40 ~ 02:08:49)
Toplam 5bin USD civarı. Kemik dolgusu gerekirse veya Alman ürünü filan olursa rakam %50 artıyor.

En kritik konu, birinci öncelik, doğru hekim(ler) olması. Bence seçilen malzeme ikinci öncelik. Herşey diş hekimine bağlı.
  • alfired  (24.04.22 07:11:09)
2021 fiyatım kaplama dahil 7.500 tl. 2022 fiyatı kaplama dahil 11.000. 32 diş desek 350.000. Kemik tozu vs gerekirse 420.000. Diş hekimi değilim. Amerikan marka implant.

  • ludwig boltzmann  (24.04.22 11:59:56)
Her diş için 1 implant konulmaz. Ortalama tek çene 6-8 implant yerleştirildiğini düşünün yukarıdaki fiyatlara. Porselen sayısını da 28 dişten hesaplayın. Eğer sabit bir protez bütçenizi çok zorlarsa 2 implant üstüne yapılan overdenture protezi de doktorunuza danışabilirsiniz

  • housedaki topal doktor  (24.04.22 13:14:10)