Fotoğraf düzenleme için uygun monitör tavsiyesi

Merhabalar,

Özellikle fotoğraf düzenleme ve photoshop kullanımı için uygun, aynı zamanda film oyun ofis işleri amaciyla da kullanılabilecek 27" monitör arıyorum.

İnternette bir sürü seçenek var ama açıkçası hangisinin renk gamı düzgün nedir pek anlayamadim.

Fiyat olarakta çok yukarılara çıkmak istemiyorum çünkü profesyonel bir amaçla kullanmayacağım. 3000tl civarı bir bütçe ayırabilirim.

Yardımlarınız icin teşekkürler

En az 2k çözünürlük, ips panel ve hdr olan modellere bakabilirsiniz.

  • archmage mahmut  (23.04.22 22:40:48)
archmage +1

özelliklerinde 16.7 milyon renk yazanlar 8-bit renk gösterebiliyor, 1.07 milyar renk diyenler 10-bit.

10 bit bulabilsen daha iyi. Fakat bunun hilesini de buldular bazı 8 bitler gerçek 8 bit, o iş görür mesela ama birçok ekran 6 bit + frc ile sahte 8 bit. Aynı şekilde bazıları gerçek 10 bit, bazıları 8 bit + frc teknolojisi ile sahte 10 bit. 3000 liraya çok iyi bir şey bulamayabilirsin ama aklında olsun işte.

www.displayspecifications.com
şurada aratınca birçok modelin özelliği çıkıyor.
  • nhk ni youkosu  (24.04.22 01:27:01 ~ 01:27:52)
27 inç önermem. Odaklanmada sorun yaratıyor. 24 inç bile büyük.

  • seaman  (24.04.22 01:30:28)