[]

Stardew Valley ile ilgili bazı sorular

Herkese merhaba,

30'lu yaşları devirmiş biri olarak sonunda güzel bir oyun keşfettim ve kız arkadaşımla beraber oynuyoruz. Size bazı sorularım olacak:

Lif, sıradan gübre, bakır külçe vs bunlar ne işe yarar. Ayrıca uyarı ve önerileriniz varsa mutlaka bilmek isterim.

Teşekkürler.

 
Şu sitenin çok faydası oluyor:
tr.stardewvalleywiki.com
-Balta, kazma vs aletleri 5 adet külçe (bakır, demir vs) ve belli miktarda para ile demirciye veriyorsunuz, aleti geliştiriyor.
-silo yapmaya çalışın, otlar orada birikiyor, sonra hayvanlara yem olarak veriyorsunuz (lif değil), hayvancılığa bir an evvel geçmeye çalışın, kışın tarımdan para kazanamayacaksınız.
-her mevsim 28 gün sürüyor, sonrasında kalan meyve,sebze çürür. ona göre hesaplayıp ekmek lazım.
Çok güzel oyun, bol bol oynayın :)
  • kendi helvasını kavuran zombi  (23.04.22 22:41:35) 
lifle korkuluk vb. değişik ürünler craft edilebiliyor. biriktirmeye bak. ilerleyen zamanlarda her türlü lazjm olur.

sıradan gübre en az faydalı gübre. şimdilik toprağı ekmeden dökebilirsin ürün kalitesini biraz etkiler ama ilerleyen aşamalarda daha iyi gübreler çıkacak.

külçeyi helvacı zombi açıklamış.
  • theseachange  (24.04.22 01:24:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.