ne yapacam ben şimdi?

tamamiyle kendi hırslarımdan dolayı dakikalar içinde 40 bin lira kaybettim. üzerine düşünülmemiş hatalı bir karardı. kumar oynadım ve kaybettim. kazansam 40 bin lira kazanacaktım. 4 aylık maaşım dakikalar içinde uçtu gitti. yaklaşık yarım saat oldu. olayın ilk andaki şokunu atlattım sayılır ama içimde berbat bir his var. annemle kardeşime yediğim haltı anlattım. sağolsunlar destek oldular.

bu berbat hissin bir an önce geçmesini istiyorum önerilere açığım.

onumuzdeki gunlerde hayatini ciddi sekilde etkilemeyecekse salla gitsin.

  • buenosdias  (22.04.22 16:42:03)
hayatıma etkisi 0 olacak ancak moralim kötü durumda

  • birmilyonunvarmi  (22.04.22 16:43:16 ~ 16:44:35)
Sakın sakın sakın, kaybettiğin 40 bin lira zararı çıkarmak için tekrar asla kumar oynama.

Daha dün 25-26 yaşında genç bir hemşire kumar borcundan intihar etti, bir gün önce de kumar borçlarından dolayı ortadan kaybolan genci annesi arıyordu, öldürüldü diye aranıken herkesten uzağa kaçıp gizlendiği ortaya çıktı.
  • John Bloor  (22.04.22 16:44:21)
@john kaybettiğim 5 bin lirayı misliyle çıkarmak için bu işe giriştim hayatımın dersi oldu.

  • birmilyonunvarmi  (22.04.22 16:45:58)
Uzak dur.
Kumar, özellikle sanal ortamda büyük oynayanı kaybettirmeye ayarlıdır.

  • Erva  (22.04.22 16:51:09)
Yapılacak bir şey kalmamış. Tam tersi hemen geçmesi iyi değil. Hemen geçerse kafanda hep "acaba" olur. İçine öküz oturması lazım ki tövbe et, bir daha Kazı Kazan bile alma.

  • dissendium  (22.04.22 16:54:22 ~ 16:54:51)
ben de benzeri bir şey yaşadım, zamanla geçer. mühim olan ders çıkartmak.

  • rose parks  (22.04.22 16:59:41)
4 ay ot gibi yaşayacaksın başka seçeceğin yok. Hızlı kâr ederim diye tekrar bahis işine bulaşma.

  • kanlakarisikyagmur  (22.04.22 17:21:50)
40bin çok çılgın bi para değil. Tabi ki iyi para, her kuruşa emek verip kazanıyoruz ama yapacak bi şey yok gitti artık. Senin hayatını etkileyecek bi para olmadığından unutup geçeceksin torunlarına anlatacağın bir anı olarak kalacak.

  • mg3929  (22.04.22 17:30:47)
40 bine yapacak bir şey yok ama bu seni yeterince üzdüyse bir daha böyle bir şey yapmazsın dostum. 40 bine ciddi bir tecrübe satın almış olursun.

ancak para kazanma hevesini bastıramadığını hissedersen yatırım araçlarına odaklanabilirsin. borsa, altın, kripto vs. orda da kaldıraçtan uzak duracaksın çünkü orda da kaldıraç borsanın kumarhanesidir, yine paranı sıfırlar. yatırım araçlarında zarar etsen de paran sıfırlanmaz tecrübe edine edine büyürsün.
  • vaveylababa  (22.04.22 17:38:19)
belki moral olur sana ben de 5.38 bitcoin kaybettim zamanında 249 bin tl yapıyordu o zaman.(şuan 3.2 milyon tl) çok zor bir durum, saçlarım falan döküldü. psikolojik rahatsızlıklar yaşadım. seninki 4 aylık birikimmiş. ben o bitcoinleri en az 3-4 senelik emeğimle almıştım. sakın geri kazanırım diye devam etme. 40 bin tlyi 80 bin yapsan emin ol hiç bırakamazdın. kolay para çok tatlı. hep hırs yapıp daha fazlasını isteyecektin. çalışmadan kazanmanın keyfi başka tabi. geçen arkadaşımın polis kuzeni de beylik tabancası ile intihar etti bahis yüzünden. aman diyeyim uzak dur.

  • wertyu  (22.04.22 17:40:08 ~ 17:45:19)
40bin kazanmak icin 40bin mi riske ettin?
Seninki kumar bile degil karşim, kumarbaz adam bile boyle girismez.
bu islere bir daha bulasma.
  • divit  (22.04.22 18:21:31)
Kriptoda vadeli işlem batağı gibi geldi bana. Aynı boku ben de yedim, hatta dur kaybettim madem geri kazanayım hissi de oldu ama kendimi frenledim. 2 güne unutursun kafanı dağıt yeter ki.

  • bigcaptain  (22.04.22 18:21:50)
40binle hayatin degismez. Ama ne yaptiysan bir daha asla yapma. Yanindan bile gecme.

Bu sekilde "zararimi kurtarip birakacagim" diyen tum tanidiklarim 5 yildir kredi oduyor, hayatlari mahvolmus durumda. 40binden bir sey olmaz. Salla.
  • brkylmz  (22.04.22 18:47:01)
bu olayı anlattığınızda size destek olan anneniz ve kardeşiniz varsa geri kalanı düşünmeyin. hayat bu tip şeyler için çok uzun. pahalı da olsa cok iyi bir ders almışsınız.
yapacağınız en iyi şey bu olayı unutup temiz bir sayfa açmak.

  • nuisance  (22.04.22 21:42:17)
biraz ilginç gelebilir ama morali düzeltmek için para harcayın. imkan varsa tatile çıkın, yeni bir şeyler alın yapmak istediklerinizi yapın. yani kısaca tüketin. o zaman daha iyi anlaşılıyor paranın değeri. para bazen kullanıldıkça, harcandıkça işe yarıyor, siz de işe yaratın.

kabullenmesi zor biliyorum, yenilmeyi kabullenmek lazım. 10 gün sonra unutursunuz bile.
  • mastermindj  (23.04.22 02:13:54)
Her şeyden önce, kumarda kâr edemeyeceğinizi kabullenerek, YouTube 'bağımlı kafalar' grubuna bekleriz.

Ben bırakalı 2 sene olacak, huzurum geri geldi. Dönüp arkama baktığımda şunu diyorum; 'ne malmışım'.
  • el conquerador  (23.04.22 03:45:26 ~ 03:46:47)