Erkek pantolon nereden ve nasıl alıyorsunuz?

Trendyol'a bakıyorum, seçtiğim filtrelerden alakasız binlerce şey çıkıyor karşıma. Filtreleme yapmasam daha da alakasız daha da çok şey çıkıyor. Ekran bir anda full Arda Turan'a benzeyen erkeklerle doluyor.
Dar paça olmayan, bileği lastikli olmayan, kısa olmayan, dümdüz pantolon arıyorum. Boru paça mı oluyor, geniş paça mı oluyor artık hepsi birbirine giriyor kafamda. Tek istediğim dümdüz pantolon. 20 tane cebi olmasına da gerek yok.

Siz bu işi nasıl yapıyorsunuz, nereden alıyorsunuz, nasıl seçiyorsunuz?
Ankaradayım elden de alabilirim, en azından deneyip görürüm. Ama en son mağazaya pantolon almaya gittiğimde yine 10 pantolonun 12'si dar paça ve lastikli modellerdi. Var mı senin istediğin tarzı şu mağazada bulabilirsin dediğiniz bir yer?

mavi ve levi'sta buluyorum her zaman istediğim kotu. wrangler, lee filan da iyidir.
internetten hiç pantolon almadım. mağaza her zaman ilk tercihim.

boyner gibi bir mağazaya gidersen çokça çeşit deneme şansın olur.
  • teritori  (21.04.22 14:07:50)
Mağazaya gidip yanlış reyonu bakıyorsun, chino pantolon bakıyorum diyeceksin onlarında regular, dar, ekstra dar kalıpları var artık, kendine uygun olan hangisiyse

  • freebird5406_2  (21.04.22 14:14:56)
Her şeyimi internetten alırım ama pantolonu asla

  • birmilyonunvarmi  (21.04.22 14:30:51)
tamamen aynı endişelerle şu pantolonu aldım. hayatımda verdiğim en doğru karardı. İnanılmaz güzel kalıbı ve kumaşı var:
www.trendyol.com
Kargo gelince deneyip çok beğendikten sonra hemen bir tane daha aldım. O kadar söyleyeyim. Görselde mankenin üzerinde çok saçma durmuş. Ürün çok daha güzel aslında.

Ayrıca Altınyıldız'ın kot pantolonlarının kalıpları da düz klasik oluyor. Onlara da bakabilirsiniz.
  • slymene  (21.04.22 14:31:58 ~ 14:32:35)
Banana Republic alıp uzun zaman giyiyordum. Artık mecbur Marks&Sepencer. Bir mağazasına gidip bakmanı öneririm. Tam tarif ettiğin gibi modelleri var.

  • kaptankedi  (21.04.22 14:35:22)
Gardaş levi's ten şaşma derim en iyi malzeme ve kalıp onlarda.

  • joooper  (21.04.22 14:49:43)
Önemli bir detayına atlamışım sanırım. Kot sevmiyorum. Kot için çeşit bol zaten, direkt Mavi'den muhtemelen dilediğim model kot bulurum. Ama kot istemiyorum.

  • esse classic  (21.04.22 14:57:02)
en son altınyıldız'dan iki tane pantolon aldım. vallahi çiçek gibi.

  • vaveylababa  (21.04.22 14:58:04)
levi's demeye geldim. gap de fena değil.

  • ayin yazari  (21.04.22 15:08:57)
@esse

Hocam madem mavi favori markan, kotlarının kesimi sana uygun vs elindeki kotun model ismini öğrenip (iç kısımda yazar jake, marcus gibi) bunun gabardin kumaş olanını istiyorum diyeceksin
  • freebird5406_2  (21.04.22 18:24:40 ~ 18:26:21)
4-5 senedir falan pantolon almadim zira zaten 15-20 tane var toplam. Ama en son Altinyildiz'dan aliyordum. Is icin aldigim "smart casual" pantolonlari normal hayatta da giyerim. Chino falan onceden vardi.

Bence zaten trendyol'dan giyisi almamalisin. Uzerine nasil oturacagindan emin olmadigin pantolon almak zaman kaybi.
  • hot potato  (21.04.22 18:28:41 ~ 19:23:47)
Benim kesimini, modelini bildiğim bi kaç marka var.

Bunlari dolap uygulamasında aratıyorum çok uyguna güzel şeyler buldum. Memnum da kaldım.
  • Mcfly  (21.04.22 19:17:42)
çoğu kıyafetimi olduğu gibi onu da massimo dutti'den alıyorum. bir kaç tane armani jeans de var.

  • gabe h coud  (21.04.22 21:08:49)