[]

Paylaşımlı tapu, miras, hak, vb.

Merhaba. Ben evliyim ve annemle birlikte paylaşımlı olarak bir ev almak istiyorum. Evin mesela yüzde 50 payı benim adıma, yüzde 50'si annemin. Varsayalım ki yarın bir gün ben eşimden boşandım. Eşim, benim adıma olan paydan hakkını alabilecek mi? Alabilecekse tam olarak benim payımın yarısını mı alabilecek? Onun payını nasıl garanti altına alırım?
 
Ortada bir ev var, bunun yarısı sizin. Diğer yarısı ise başkasının, bu başkasının kim olduğu önemsiz.

Evli olduğunuz süre içerisinde mal edindiğiniz için eşiniz o malın yarısına ortak, eğer boşanırsanız evin yarım hissesinin yarısında eşiniz hakkı olur.

Boşanma durumun evin hissesi şöyle olur;

1/2 anne
1/4 eski eş
1/4 siz

Boşanmadan önce avukat aracılığı ile eşle anlaşılıp belli bir ödeme karşılığında feragat alınabilir belki, onu da hukukcu arkadaşlar cevaplarlar.

Pay ve paydaları ters yazmış olabilirim, şüphe ettim şimdi.
  • John Bloor  (20.04.22 09:02:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.