[]

korktuğunda göğüs kafesine tükürmek

Bir hikaye okuyorum içinde bu geçti kız korkunca “eliyle gömleğinin yakasını tutup koynuna tükürür gibi oldu.” Diye geçiyor. Bunun bir yöreye ait ya da batıl inanç tabi ama bu inancın nerden geldiğini merak ettim.
 
eğer yabancı bir eserse benim görüşüm /r/menwritingwomen + dandik çeviri ikilisi


  • aguen  (19.04.22 18:31:48) 
bu hareketi yapan birilerine daha önce rastladım ben. çeviri hatası olmayabilir. ama kökenini bilmiyorum.


  • Mossy  (19.04.22 18:45:45) 
cok merak ettim. kimin hikayesi bu, adi ne ve hikaye nerede geciyor acaba?


  • reavelyn  (19.04.22 19:07:33) 
çocukken hatırlıyorum bunu yapanlar vardı. çocuklar da ebeveynlerinden görüp kopyalıyorlardı tabi. uydurma/kötü çeviri değil bence.


  • sttc  (19.04.22 19:35:03) 
Çeviri değil Türkçe bir hikayede geçiyor, basılmayan bir watpatt hikayesinde. Karakter artvinli bir kız, o yöreye ait mi merak ettim.


  • beyaban  (19.04.22 19:53:45) 
Benim bildiğim genelde ağzına küfr gelip etmek istemediğinde eskiler ypardı bu hareketi. Bir nevi allahım affet bak küfür etmedim tükrdüm gitti der gibi gelmişti bana.


  • erty_ksk  (19.04.22 20:14:09) 
eksisozluk.com

Bu entry’de de bahsetmiş bir yazar.
  • oldtimer  (20.04.22 16:18:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.