Cuzdaninizda paralar nasil sirali

Ben hep buyukten kucuge dogru siraliyorum disaridan iceriye olaacak sekilde. Sizde boyle bir takinti var mi?

cuzdan kullandigim zamanlarda ayni sekilde siraliyordum ben de. sonra cuzdani kullanmayi biraktim.

  • lemmiwinks  (19.04.22 09:54:00)
Değeri büyük olan paralar boyut olarak da büyük olduğu için ben de öyle yapıyorum.

  • pispinti  (19.04.22 09:57:55)
Nakiti sadece istanbulkart yüklemek için bulunduruyordum, artık onu da online yüklediğim için hiç nakit taşımıyorum.

Pandemiden sonra fırın bile temassız çekim yapıyor kolayca.

Ama taşıdığım zamanlarda sık kullanılan küçük paraları elimi sokup hemen çekecek şekilde dışa, kolay ulaşılır yerlere, 100-200 lira gibi büyük (evet, ben nakit kullanırken büyük paraydı bunlar swh) daha zor ulaşılır yerlere koyuyordum.
  • akhenaten  (19.04.22 10:00:10)
Sadece takıntı değil. paralara ulaşma ve kalan miktarı tespit kolaylığı sağlar

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (19.04.22 10:10:22)
Genelde büyükten kucuge. Ama bazen aceleyle rastgele soktugum da oluyor.

Kolaylık sagliyor +1
  • stavro  (19.04.22 10:29:24)
Stavro +1

  • ceketimi alip cikcam  (19.04.22 10:34:07)
bende tam tersi bi alışkanlık var. tee çocukken atmye para çekmeye beni yollarlardı ekmek almaya yollar gibi. biri elimden kapmasın diye küçük olanı dışarda olacak şekilde katlar elimde tutardım. tabii cüzdanım çantam filan yok elimde taşırdım. o zamandan beri alışkanlık oldu, şimdi hiç düşünmeden küçük olan en dışarda olacak şekilde koyuyorum hala.

  • pide  (19.04.22 10:35:07)
iç içe ama küçükten büyüğe.zaten büyüğün sayısı az oluyor :')

  • since1907  (19.04.22 10:47:47)
cüzdan kullanmıyorum. sadece kimlikler ve kartlarım var kartlıkta.
ama cebime koyduğum paraları ben de benzer düzende koyuyorum en alta en büyük para gelecek şekilde sıralıyorum ve içe ortadan bir sefer katlayıp ön sol cebime koyuyorum.

ön sağ cebe anahtar ve e-imza(çakmak cebine bozuk oara)
sağ arka kartlık
sol arka telefon

20 yıldır bu şekilde düzenim. hiç şaşmaz.
  • teritori  (19.04.22 10:51:45)
ben atamın yüzü aynı yöne bakacak şekilde sıralıyorum. (takıntım bu) sayısal olarak büyükten küçüğe sıralarım.

  • Improbable  (19.04.22 11:04:09)
stavro +1

ayrıca Improbable +1
  • blatta hiberna  (19.04.22 11:16:14)
bozuk para cüzdanım var anne tipi fermuarlı 100 liraya kadar olan bozuk paralar ile metal paraları koyuyorum. montumun cebinde hep elimin altında. diğer paraları (olursa çünkü yanımda para taşımayı pek sevmiyorum) çantamdaki esas cüzdanıma karmaşık bir şekilde koyuyorum.

  • naksidil  (19.04.22 12:09:47)
en büyük banknot dışarıda olacak şekilde büyükten küçüğe, atatürk resimleri düz ve içeri bakacak şekilde diziyorum.

  • kibritsuyu  (19.04.22 15:47:01)
kesinlikle rasgele. bu duyuruyu okuyana dek siralamk dizmek falan aklimin ucundan gecmemisti.

  • hot potato  (19.04.22 17:40:47)
artık cüzdan. kullanmıyorum kartlıkta kartlar var para yok. ancak eskiden ve gerektiği zamanlarda dışarıda küçük paradan içeriye doğru büyük para olacak şekilde sıralarım. zaten olması gereken de bu.

  • turbo sadık  (19.04.22 19:10:23)
Stavro +1

Artık nakit taşımıyorum. %100 kart ..
  • mezarstone  (19.04.22 19:30:21)
Atatürk hep aynı tarafta ve soldan sağa doğru küçükten büyüğe olacak şekilde.

  • dissendium  (19.04.22 19:33:13)
pek nakit taşımıyorum ama olursa da değeri en küçük olan en dışta olacak şekilde ikiye kıvrılmış olarak sağ kıç cebine koyuyorum.

milletin önünde cebimden çıkarınca fazla para varmış gibi gözükmesin diye.
  • chezidek  (19.04.22 19:48:10)
Buruşuk ve rastgele.

  • ruhen hastayim ben  (19.04.22 22:56:00)