bedelli bekler miydiniz yapıp kurtulur muydunuz?

şu an 56k. çoğunu kredi çekerek tecili bozmak mı yoksa daha 3-4 sene daha tecile devam etmek mi? siz bekleme riskini alır mıydınız yoksa yapayım kurtulayım mı derdiniz?

edit: beklemedeki umut kaynağı ise, fiyatta düşüşe giderler, 1 aylık kışa süresini tamamen kaldırırlar vs gibi faktörler.

Git, değmez beklemeye. Yaş kaç iş durumu ne bunlar da önemli ama ayrıntı vermemişsin. Git.

  • Amory Lorch  (17.04.22 21:53:23)
Yaa 28. Calisiyorum. Oyle ideal bir zaman asla olmayacak gibi gorunuyor artik.

  • floydian  (17.04.22 21:56:01)
Benzer bir durumdayım ve şu an yapmıyor olmamın tek nedeni saçlarım uzun, kıyamıyorum, yoksa bir celp dönemi daha beklemem. Doktoradayım, tecilim 2025'e kadar falan. O zamana kadar 100k olur bedelli.

  • mantheman  (17.04.22 22:00:35)
iki sefer hiç gitmediler, ben başvurduğumda 18 gün gittik, siz şimdi 1 ay gidiyorsunuz.

Parası da arttı günü de, yani bir düzelme emaresi yok. MHP meclisten çıkarsa ve etkisini azaltırsa anca öyle bişeyler değişir belki.

Yapıp kurtulmak dediğin kredi ile 1 ay gitmekse bence yapabiliyorsan yap. Yok kredisiz 6 ay gideyim mi dersen, valla 1 aylık şeyde bile göreceksin son haftalarda herkes çıkışı bekleyecek.
  • nhk ni youkosu  (17.04.22 22:21:52 ~ 22:22:15)
İmkan varsa gidilmeli, fiyat düşüşü zor, 30 bin tl lik bedelliler sonrası 18 bin ve 15 binlik bedelliler yargıya taşındı şu anda aihm de dava. 27 günlük temel eğitim nato nun zorunluluğu temel askeri eğitim almamış kişileri asker saymıyorlar. Ordu da ki er sayısı olarak natoya bildirilemiyor.

  • delikedidilimiyedi  (17.04.22 22:56:39)
kesinlikle yapardım. yaş geçtikçe daha da zorlaşıyor. ben de 29 yaşında yaptım bedelli olarak, keşke çok daha önceden halletseydim diyorum. acayip bir ayak bağı, yaş geçtikçe insanın hiç gidesi gelmiyor. 30'a falan kalsa muhtemelen kaçak olarak yaşardım daha da yapmazdım.

  • roket adam  (17.04.22 22:57:27 ~ 18.04.22 01:05:05)
Valla ben neredeyse 10 sene bekledim. Bedelli şartları hiç iyileşmedi. En iyi şartlar kısa adam dönemindeydi ama onu da 1 ayla kaçırdım.

Fiyat düşmez muhtemelen. 1 ay eğitim saçmalığından emin değilim. Burası mağduriyetler ülkesi. Çat diye kaldırabilirler.
  • yürümeyin  (18.04.22 00:14:15)
5 yıl tecilim var yapabilirim ama yapmıyorum.

1. Üşeniyorum
2. Belki 5 yıl içinde ölürsem salak gibi o kadar parayı bedelliye harcamıș ve 1 ayımı çöpe atmış olarak ölmek istemiyorum.

Uzadığı yere kadar devam. 1 ay şartı kalkarsa yaparım ama.
  • signore  (18.04.22 01:02:03)
Bekleme, yap geç. Bakarsın bedelli kalkar falan..

  • Cruyff  (18.04.22 01:25:36)
Secim mecim ayagina 56K'da indirim yapilmasi beni sasirtmaz, zira cok genis bir kesimin odeyebilecegi bir miktar degil.

  • hot potato  (18.04.22 01:42:07 ~ 01:52:46)
15bin verip yaptım. beklemeden yap, hayatın ne getireceği belli olmaz. kaldı ki bundan sonra fiyatta düşüş olmaz.

  • false pretension  (18.04.22 01:49:27)
bedelli firsati geldiginde beklemeden yapistirmak lazim +1

hak kazandigim hafta parayi yatirmistim, pisman degilim.
  • cooperr  (18.04.22 07:11:11)
Eğer hiç gitmeme şansın varsa sonuna kadar gitme. öyle bir durumun yoksa bekletme, paralı, parasız nasıl yapacağın sana kalmış, 56k'nın kredisini öderken ne kadar zorlanabileceğini hesapla, ne kadar zamanda hayatından ne götürecek, buna değecek mi? değmiyor ise 6 ay yap geç, hatta subaylık oluyor mu bilmiyorum, asteğmen olabiliyorsan ne alak, üzerine maaş da alırsın, 9-5 mesai yaparsın.

  • selam  (18.04.22 09:35:49)
ne olacağı belli olmaz, beklersin bir anda bedelli iptal olur vs.
Fırsat varsa aradan çıkartmak lazım

  • anten  (18.04.22 10:01:39)
bedelli yapmış biri olarak söylüyorum. git kurtul, kafandan at. önüne tertemiz bakarsın. ondan sonra zaten kalkmış kalkmamış senin umrunda olmaz. imkanın varsa hemen git kurtul. yoksa da imkanlarını zorla yine bedelli yap kurtul. her gün bedelli yaptığına şükredersin.

  • vaveylababa  (18.04.22 10:37:12)
Maaşınız * 6 >56000 ise düşünmeden ve beklemeden yapın. Değilse beklerdim ben olsam.

  • tss  (18.04.22 10:53:42)