Her Konuda Fikri Olan Duyuru Sakinleri!

Birşey söylemiym diyorum, herkesin kendi seçimi diyorum da bazen bakarken bile üzülüp, o kişi adına utanıyorum.

Get a life!.

manhattan manzaralı ofisim var, doktorum ben diyen adam 24 saat duyuruya cevap veriyor
Çık gez central park'a git, bi ton comedy club var onları gör, duyuru da napıyorsun?

Daha var böyleleri
Hanımlar var özellikle böyle, her konuda cevap veren.
Bu kadar boş vakti nasıl oluyor insanların? daha da kötüsü bu olan vakti nasıl duyuruda geçirebiliyorlar? Hiç acımıyorlar mı zamanlarına?

çocuk yap ona bak.
Daha faydalı olursun.

  • cruseo  (13.06.10 17:23:14)
Haklisin.

Ben duyuruyu birakiyorum.
  • compadrito  (13.06.10 17:27:05)
ben küfür veya hakaret etmezken? bu tutum neden anlamsam da,
Yarın duyuru'nun hostunun yandıgını düşünelim, veya compumaster sinirlendi siteyi kapattı.

O zaman gidip nerelerde? kimlere neyin mutlulugunu vereceksiniz?.
  • cruseo  (13.06.10 17:27:12)
niye acısınlar ki? sizin zamanınızı değerlendirmek olarak yaptığınız/yapacağınız şeyleri başkaları da yapmak zorunda değil ki. hayatı duyuru olmuştur adamın/kadının bu ne seni ne de beni ilgilendirir.

  • phoera  (13.06.10 17:32:37)
komik.. yazık, kuyruk acısı bu belli. başka bir şey değil gibi. at gözlüğü sadece atlar için halbuki..

  • kedi olmus gidiyorsun  (13.06.10 17:42:55 ~ 17:43:17)
ben "kediebesi" demedim neden bu kadar üstünüze alındıysanız?

"bu cevabım da ilk ve son kez hepinizedir."
hepimiz kimiz?

yarası olan gocunur
ve
işkilli.... ile başlayan 2 atasözü vardır, herşeyi bildiginiz gibi onu da bilirsiniz mutlaka.
  • cruseo  (13.06.10 17:46:12 ~ 17:46:53)
birisi de almanca yazsın rica edecegim.
kediebesi onu da bilir kesin.

  • cruseo  (13.06.10 17:47:47)
kediebesinin "gidersem buralar bensiz nolur" korkusu da çok komikti dogrusu.
"NOLUR gitme" dememizi bekliyor sanırım.

vah vah, internette şişen egolar, internette geçirilen hayatlar ve tatsız sonuç: kendisini online toplulukta "vazgeçilmez" bir birey sanma sendroumu.
  • cruseo  (13.06.10 17:49:50)
insanlar kendi kararlarıyla yaşar hocam.
sen kendin nasıl kullanmak istiyorsan öyle kullan bu siteyi ve bir başkası da nasıl kullanmak istiyorsa bırak öyle kullansın. arkadaşın dediği gibi belki adam yatalak veya ucuz bir eğlence kaynağı kimine göre, kimisi de seviyordur belki bu tarz siteleri. herkes kendi açısından baksın ve o açıda kalsın. kimse adına üzülme dert etme boşver. kim nasıl mutluysa bırak öyle yaşasın.

  • seyduna6687  (13.06.10 17:50:48)
get a life...pek bi afilli.meğersem bu öğreti bundan sonra benim hayattaki yegane klavuzummuş.hah

  • atate  (13.06.10 17:54:58)
  • ucan sincap  (13.06.10 18:22:49)
kumruya teşekkür ediyorum.
kumrunun yazdıgının türkçesi şudur; hiç yorum bile katmadan çeviriyorum(google translate ile)

"bazı insanlar Manhattan yaşıyor
Bir kedi bile değilim, ben sadece kendimi çok yalnız hissettigim için burdayım
çünkü hayat bir fahişe
ve benim Almancam çok iyi değildir"
  • cruseo  (13.06.10 18:24:35)
cruseo milyon tane varyasyonu var hayatın her insan için farklı olan. bu sebeple bu rahatlık seni rahatsız ediyorsa bile bunu ifade etmen gerekli değil. bir olayın bize mantıklı gelmesi bir zorunluluk değil, hayatı değerlendirme kıstaslarımız ise büyük farklılıklar gösterecektir. geniş düşünürseniz çok büyük bir dert olmayacaktır sizin için bu durum.
kediebesi biraz komik bir alınganlık göstermiş ve kendini savunması çok komik durmuş. şahsen benim normalde okuduğum yardımsever kediebesi'ne hiç benzemiyo burada yazdıkları ama güldürdü beni yazdıkları.

miskin
"destroy the sith, we must"
  • madyb  (13.06.10 18:38:46)
ufak bir şey söyleyip ayrılıyorum ;

kendinde insanların zamanlarını ''ölçme-tartma-irdeleme'' yetkisini nerden buluyosun hacu ?
  • jimmy  (13.06.10 18:39:45)
ben internette ftufftan beri birçok paylaşım sitesinde yazdım, yıllar içinde çok insanla tartıştım, çok insanla arkadaşlık, dostluk ettim.
ve hiç bir yerden de sizden aldığım bu düşmanlığı görmedim
bu kadar alınmamın nedeni de kimseye hiç bir düşmanlık veya kötü niyet beslemeden, ya da kendimi ispat için yazmamamdır.
ama bana iletişimin kurallarını öğrettiniz.
ayrıca harcadığım vaktin gereksizliğini de...
herkesin yolu kendinedir. ben kimsenin yolunu değiştirebilecek kudrette değilim.
yapmak istediğim tek şey sizlere, yolunuzu değiştirebilecek kudrette olduğunu anlatmaya çalışmaktı ama yemedi işte.

açtığın bu duyuru sayesinde bana kendimi anlatma imkanı verdiğin için teşekkür ederim. :)
  • kediebesi  (13.06.10 18:45:38 ~ 18:46:21)
kaçın, mesih oldugunu açıklayacak galiba.

"yapmak istediğim tek şey sizlere, yolunuzu değiştirebilecek kudrette olduğunu anlatmaya çalışmaktı "
kediebesi 13 Haziran 2010
  • cruseo  (13.06.10 18:47:30 ~ 18:51:14)
ya ne ciddiye almışsınız bir internet sitesini arkadaş
Ne meyvesi veriyormuş bu agaç? merak ettim gerçekten?.

  • cruseo  (13.06.10 18:57:22)
yeah i am the leper messiah :)

işin ilginç yanı ne biliyo musun
niye üstüme alındım laflarını
çünkü iki de bir "bilmediğin şey yok galiba" diye mesajlar alıyorum
demek ki çok ukalayım bunu anladım.
halbuki amacım bilgiçlik taslamak değil, bildiklerimi paylaşmak.
naparsın
doğru diyeni dokuz köyden kovarlarmış :)

ben sana dostça yazsam da düşmanca geleceksin.
hadi döndüm diğer yanağı ona da çak bi tane :) sinirini at kurtul heheheh :P
  • kediebesi  (13.06.10 19:00:19)
U2 nun One diye şarkısı vardır ki,
bence Johnny Cash daha güzel yorumlamıştır.

oradan geliyor;
have you come here for forgiveness
have you come for raise the dead
have you come here to play jesus
to the lepers in your head
  • cruseo  (13.06.10 19:06:47)
sanırım amacına ulaştı başlık.
Ben gidiyorum, hayat dışarıda.

  • cruseo  (13.06.10 19:13:15)
neden kendine bu kadar dert ettin anlamadım ki. sen daha faydalı işlerle uğraş. ne işin var buralarda. bir de vaktini ayırıp uzun uzun yazmışsın.

  • ben eksiktim  (13.06.10 20:33:36)
nerelerdeydin cruseo ya? dünya kupasını vermediler mi şirkete :D

belki hatırlarsan duyurunun msn'ine geldiğin ilk gün de buna benzer eleştriler yapmıştın, ben haklısın ya da haksızsın demiyorum, ama söylemek istediğim şu ki herkes kaldıramıyor bu eleştrini.
varsa böyle kimseler, onların hayatı, onların seçimi.
  • dieselsingle2  (13.06.10 20:35:03 ~ 20:35:40)
internet ortamlarında tanımadığın bir insana haddini bildirdiğini düşünerek kendi egonu şişirmiş olmuyor musun? :)
dost acı söylermiş.

ayrıca şunu da söylemeliyim.
benim işim bilgisayar başında ve bütün gün yalnız başıma buradan kalkamadan bu işi yapıyorum. ekşiduyuruya günün her saati girebilmemin tek nedeni bu. arada kafamı boşaltmak için giriyorum bi kaç laf yazıyorum, tekrar işime dönüyorum. :) umarım merakını giderebilmişimdir. çıkıp parkları arada bir gezebiliyorum çünkü her dakika imkanım olmuyor, kapiş?

ne mesih olmak, ne bilgiçlik taslamak, ne de egomu şişirmek için geliyorum.
kafamı dağıtıp, tekrar odaklanmak için geliyorum.
bu arada size kusur ediyosam affola. yapabileceğim bişi yok.

umarım bunca açıklama ile yumurtan kap tutmuştur ehehe
  • kediebesi  (13.06.10 21:06:40 ~ 21:21:04)
ne saçma bir hale dönüştü konu.
Okuyun bakalım ilk yazdıgımı "kediebesi" lafı var mı?
Bu kadar üzerine alınıp, gecenin 9:30 unda hala kendini savunduguna göre çok alınmışsın sen.

Tamam tamam, sen burada ver meyveni, gerçek hayatında dolduramadıgın boşlugu, internette "gönül abla" olarak doldur.

Kendi hayatında çözemedigin sorunlarını, burada başkasının sorunlarını çözerek "unut".

Buyur meydan senin, koştur atını, ne boş hayatın varmış.
Ben yazılımcıyım, herhalde benden çok bilgisayarla işin yoktur, ben bu kadar vakit ayırmıyorum, bu arada hangi dost? acı söylemiş onu da açarsan.

Kendi kendine zafer kazandın sanıp, saçma sepet smileyler yapıyorsun.
  • cruseo  (13.06.10 21:27:54)
en başta duyurun çok saçma olduğu için bu hale dönüştü :)
sana ne insanlar ne yaparsa yapsın
sana giren çıkan mı var?

acı söyleyen dost da sensin. hehehe benim gözümde dostumsun.

sanki sen hayatının her anını çok faydalı işlerle geçiriyosun. alla alla :)
  • kediebesi  (13.06.10 21:40:36 ~ 21:42:18)
bunu da editleyecekmisin? yoksa şu anki yazdıkların final mi?

  • cruseo  (13.06.10 21:43:06)
istersem editlerim sana ne? :)

  • kediebesi  (13.06.10 21:45:23)
sayende belki de arkadaşımla konuşamıycam artık.
mutlu musun?
ne kadar gerinsen azdır.
  • kediebesi  (13.06.10 21:49:23)
elimde degil hala şu sözü geçemiyorum, bu nasıl bir egodur yarabbim
kimsin? nasıl bir vasfın var ki şu açıklamayı yapıyorsun?

"yapmak istediğim tek şey sizlere, yolunuzu değiştirebilecek kudrette olduğunu anlatmaya çalışmaktı "

başkasının hayatını eleştirmek benim haddim degil tamam, başkalarına "yol göstermek" senin haddin mi?.
  • cruseo  (13.06.10 21:50:20)
"sayende belki de arkadaşımla konuşamıycam artık."

hangi arkadaşınla konuşma? dedim ben.
Bunu nereden çıkarttın?
  • cruseo  (13.06.10 21:50:55)
böyle hıyarca bir duyuruya az bile yazmışım. :)

  • kediebesi  (13.06.10 21:52:00)
yeni bir seviyesizlik

"böyle hıyarca.."
"sana giren çıkan mı var?"

agır ruh hastası oldugunu düşünüyorum.
Müthiş bir ego.

Belki senin çok boş vaktin var ama benim daha fazla boş vaktim yok.
iyi eglenceler.
  • cruseo  (13.06.10 21:53:15 ~ 22:10:21)
hı hı evet öyleyim :)
seni de beklerim bizim hastaneye hehehe

  • kediebesi  (13.06.10 21:57:57)
seni üzüp utandırdıysak kusurumuza bakma
hastanede zaman geçmek bilmiyor :)

  • kediebesi  (13.06.10 22:08:23)
Cruseo, bu başlığa yazmayı düşünmemiştim. Üzerime alınmadığım için. Her konuda fikrim yok zira. Kendime göre bildiğim bir şeyler varsa, paylaşırım elimden geldiğince. Ben Ekşi Duyuru'yu seviyorum. Burada olmaktan keyif alıyorum. Bazen yazıyorum, çokça da okuyorum.

Bir duyuru açtın. Konu nerelere kadar geldi. Ben de artık devam etmeyin demek için yazıyorum, haddim olmayarak.
  • july14  (13.06.10 22:21:32)
yok yok bu seviye varken ortada, devam etmenin manası yok zaten, teşekkür ederim uyarı için. :).

sözlerle kendini ifade edemeyenler, hakaret ediyorlar :) çok klasik.
  • cruseo  (13.06.10 22:23:52)
bugüne kadar duyuruda ne saçma, ne gereksiz şeyler gördüm.
kimseye de tutup
ya salak mısınız ne yapıyosunuz ki sizin adınıza utanıyorum demedim. bu kadar egolu olmama rağmen.

yani bu yarattığın ortam senin seviyenin eseridir. o yüzden boşuna şaşırma.

insan karşısındakini kendi gibi bilirmiş.
seninle alacak verecek bişeyim kalmadı.
faydalı ömründe başarılar dilerim.

@bumbum
bu duyuru compadrito'yu üzüp, faydalı olmak istediği için yaptığı herşeyden vazgeçmesinden, sizlere ve kendine olan inancını yitirmesinden başka bi boka yaramadı.
ne tür bir amacı olabilir bu duyurunun?

biri bana bunu anlatsın lütfen.
  • kediebesi  (13.06.10 22:44:38 ~ 22:50:02)
kimse cevap vermesin, yokmuşuz gibi davranırsak belki sıkılıp gider.

  • cruseo  (13.06.10 22:51:35)
burada aşağılamaların egonu tatmin etmedi, özelden çalışıyosun öyle mi?
yiğidin malı meydandadır.

cruseo [ek$i sözlük yazarı] 2 dk. önce
oraya yazmak istemedigim için mesaj atıyorum, "compadrito" ne kadar alıngan bir adammış, bir internet sitesinde yazılanlar neden ? "sizlere ve kendine olan inancını yitirmesine" yol açtıysa.

Of çok acıklı bir tablo. Kendini nimet zanneden 2 kişi :).

sen insanlarla uğraşacağına kendine bak kardeşim. olur mu. bu sana tek tavsiyem.
insanları sevmeye çalış biraz.

bana da bi daha mesaj atma.
  • kediebesi  (13.06.10 22:58:04)
aynen devam, iyi gidiyoruz.
sıkılıp gidecek biraz sonra.
son çırpınışları bunlar.
  • cruseo  (13.06.10 22:59:34)
kime ne yahu?

(49 cevap mı? oha. özetin geçin lan.)
  • orange coffee  (13.06.10 23:07:07)
sağolasın kardeş.
senin bana verdiğin bu dersi, kırk yıl çalışsam, kırk çeki düz odun toplasam yine de öğrenemezdim.
iyi ki varsın, seni hep şükranla anacağım.

söylediğim kötü sözler için de özür dilerim, içtenlikle.
benden paso, istediğin gibi keyfine bakabilirsin artık.
dert etme yaa :)
geçen ömür seninki değil ki bizimki...
kendimizi nimet saymamız bizim akıl hastalığımız, seni bağlamaz ki?
hesabını senden mi soracaklar, boşver.
ama bizimle uğraşana kadar senden de epey ömür gitti beyav :P

gönlünü ferah tut.
hadi eyvallah.
  • kediebesi  (13.06.10 23:16:31)
hakkatten şimdi kafama dank etti benim de. bırakıyorum duyuruyu falan. yalnız ben manhattan'da değilim. moda sahile falan gitsem uyar mı sana? tekrar kızmanı istemem de.

  • atesikus  (14.06.10 02:09:34)
@atesikus
gezmek dolaşmak ne yaa? öyle avare avere etrafına mı bakınacaksın yani...
olmaz kardeşim.
git faydalı bi iş yap allah aşkına.
  • kediebesi  (14.06.10 03:32:02)
:)

ve

:(

yazmayayım diyordum, bu kadarını ekledim işte... yoruma açık: bi can sıkıcı bi de dalga geçilesi kısımlar var.

hür doğdum hür yaşarım diyerek mutabakat sağlayacağımı umuyorum. hayır kendime vazife edindiğimden veya bunu sağlayarak egomu şişireceğimden falan diyil. ego da zaten "dışarıdaki hayatta da" şişirilen bişiy.

tövbeee!

ek: bu kadar çok cevap gelmesi de insanı pek üzer. ne çok boş insan var, yazık kııız!
  • uyuklayankedi  (14.06.10 04:23:04 ~ 04:28:34)
gezeceğimi kim söyledi? uranyum ayrıştırmaya gidiyorum ben.

  • atesikus  (14.06.10 13:37:14)
çok yazı var hepsini okumadım am ctrl f ile arattım bir kişi bile adam haklı beyler dememiş. demek ki haksızsın.

  • s e ff a f  (14.06.10 13:58:15)
cruseo'nun mantığıyla kimsenin vikipedi maddelerini de doldurmaması gerekiyor o halde.

  • marido  (14.06.10 21:01:51)